Konzervativní Rakušané. Téměř půlku nákupů platí ještě hotovostí


			Konzervativní Rakušané. Téměř půlku nákupů platí ještě hotovostí
14.2.2019 Spektrum, Zahraničí

Aktuální studie agentur mcore a Talk Online Panel se zabývala způsobem placení v supermarketech. Ukázalo se, že téměř půlku z nich platí Rakušané stále v hotovosti.

Cílem výzkumu, na němž spolupracovala i Vídeňská univerzita, bylo zjistit, jakým způsobem se vyvíjí platební chování Rakušanů při běžných nákupech. Osloveno bylo postupně 305 rakouských občanů ve věku 18 až 65 let. Základním výstupem bylo zjištění, že přes rostoucí možnosti bezhotovostních plateb bylo v průměru napříč vzorkem uhrazováno v hotovosti 48 % uskutečněných nákupů. A to i v situaci, kdy většina Rakušanů zná různé možnosti alternativních plateb. Vědí o nich, ale (z různých důvodů) je – doposud – nevyužívají.


Mohlo by vás zajímat: Tři scénáře pro investiční rok 2019. Vše se točí kolem likvidity


Láska k bankomatu nerezaví

Měřeno podle stupně známosti a četnosti použití, je nejčastější alternativní metodou úhrady debetní karta do bankomatu. S ní platí své nákupy 43 % Rakušanů, přičemž 27 % z nich zadává PIN kód a jiní (16 %) sázejí na funkce Paypass. Nejméně známou metodou, respektive nejméně v praxi aplikovanou metodou je placení mobilem s funkcí paypass. Kreditní kartu zná téměř každý Rakušan, nicméně platí s ní jen čtyři respondenti z deseti.

Zajímavé je sledovat i okamžik, kdy se Rakušané rozhodují, jak zaplatí svůj nákup: osoby nad 40 let to většinou vědí už ve chvíli, kdy vstupují do krámu. Zákazníci v nižším věku jsou spontánnější a rozmýšlí si způsob úhrady teprve během nákupu nebo až u pokladny (44 %) – zda v hotovosti, kartou nebo mobilem.

Zdroj: Talk Online Panel

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články