Hotelový řetězec nabízí s pomocí Generali „vlastní“ zdravotní pojištění


			Hotelový řetězec nabízí s pomocí Generali „vlastní“ zdravotní pojištění

COVID-19 přináší řadu nejistot. Mnoho lidí proto letos nepočítá se zahraniční dovolenou. Jedna španělská hotelová skupina chce čelit úbytku turistů poskytováním bezplatného zdravotního pojištění pro případ pandemie. Spolupracuje proto také s dceřinou společností skupiny Generali.

Podle jednoho na turistiku specializovaného online portálu má dané pojištění pokrývat všechny eventuality, jež mohou nastat během pobytu v souvislosti s COVID-19. Pojištění je k dispozici v 6 španělských hotelech, které skupina opětně otevřela 26. června 2020.

Pro realizaci projektu si hotelová skupina zajistila služby poradenské společnosti pro řízení rizik s názvem MatErh z Madridu. Vlastní pojištění bylo připraveno společností InterMundial s podporou společnosti Europ Assistance, která je dceřinou firmou skupiny Generali pro asistenční služby.  


Mohlo by vás zajímat: ČNB: Jaká je úspěšnost odborných zkoušek za 2Q 2020?


Otázkou ovšem je, jak budou nakonec obyvatelé Německa reagovat a zda a kde hodlají dovolenou strávit. Bylo zveřejněno vícero výstupů z průzkumů/dotazování. Podle jednoho z nich 51 % respondentů předběžně uvedlo, že zůstanou doma. 25 % respondentů plánuje dovolenou v Německu a 16 % v jiném členském státě EU. Z těch respondentů, kteří počítají s dovolenou v EU, tak 35 % jich chce zamířit do jižní Evropy, 23 % do střední Evropy a 14 % do severní Evropy.  

Počátkem léta se provedené rezervace dovolené týkaly výhradně Německa. Po zrušení oficiálního varování před cestami do EU se situace změnila a začaly přibývat rezervace dovolené u moře. Jako příklad lze uvést rezervace učiněné v Německu v posledním červnovém týdnu pro období červenec a srpen 2020. Na prvním místě skončily španělské ostrovy – Baleáry a Kanárské ostrovy – se souhrnným podílem 26 %, následované Německem s 25 % a Řeckem s 21 %. Němečtí turisté pak projevili poměrně solidní zájem ještě o Rakousko, Itálii a Chorvatsko.


Mohlo by vás zajímat: Budou pojišťovny v USA krýt covid-19 během natáčení filmů?


Z jiného výzkumu trhu zase vyplynulo, že Němci zaplatí v průměru ročně pojistné ve výši 96 EUR, aby jim pojistitel uhradil všechny náklady spojené s cestou, pokud ji nemohli uskutečnit nebo jim byla ukradena zavazadla. Na pojištění léčebných výloh v zahraničí vydávají Němci v průměru ročně 39 EUR.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články