Německo: Atradius vítá balíček opatření federální vlády


			Německo: Atradius vítá balíček opatření federální vlády

Druhá největší úvěrová pojišťovna na světě Atradius vítá balíček opatření přijatých německou vládou ke stabilizaci německé ekonomiky. Rozsáhlá opatření vlád s cílem utlumit šíření COVID-19 zastavila chod mnoha podnikatelských odvětví. Podle současných odhadů se v roce 2020 očekává výrazný pokles HDP. Počet insolvencí v celé Evropě prudce vzroste.

Pojišťovna Atradius již v posledních týdnech reagovala na zhoršující se situaci v domácím a mezinárodním obchodě. „Abychom našim zákazníkům poskytli větší flexibilitu při vyjednávání platebních podmínek s jejich odběrateli, prodloužili jsme jim lhůtu pro oznámení nezaplacení z 30 na 60 dnů. Naši zákazníci tak mohou v této složité době svým odběratelům výrazně prodloužit splatnosti, a to bez vlivu na pojistnou ochranu,“ vysvětluje Thomas Langen, regionální ředitel pro Německo, střední a východní Evropu. „Upravujeme naše interní procesy, abychom mohli našim zákazníkům zajistit v plném rozsahu kvalitu a dostupnost našich služeb i v časech pandemie COVID-19. Navýšili jsme počet zaměstnanců v oblasti inkasa a likvidace, abychom zajistili obvyklou rychlost vyplácení pojistných plnění i při výrazně zvýšeném objemu pojistných událostí,"  dodává Langen.


Mohlo by vás zajímat: Dopady pandemie se promítnou do pojistných odvětví rozdílně


Balíček opatření federální vlády zajišťuje obchodní vztahy pro německé podniky

Německá federální vláda poskytla komerčním úvěrovým pojišťovnám federální záruku ve výši 30 miliard EUR za pohledávky z dodávek zboží a služeb pojištěných německými pojišťovnami nebo  jejich pobočkami, a to do konce roku 2020. Atradius, jako člen Gesamtverband der Deutschen Versicherungswirtschaft eV (GDV), hrál klíčovou roli ve vývoji rozsáhlého balíčku opatření mezi německou vládou a zmíněnými pojišťovnami. „Jsme si vědomi odpovědnosti, kterou máme vůči dodavatelům a německé ekonomice. Proto jsme pracovali s federální vládou na uvedených opatřeních, které zajistí německým dodavatelům, že komerční úvěrové pojišťovny budou nadále držet úvěrové limity pro jejich domácí i zahraniční odběratele,“ uvádí Thomas Langen, který je také mluvčím komise pro pojištění úvěrů v GDV.

V době pandemie COVID-19 společnost Atradius pokračuje v pojišťování s přihlédnutím k aktuální bonitě každého odběratele. „Státní garance nám umožňuje udržet stávající a také pojišťovat nové úvěrové limity pro zákazníky, kteří jsou v zásadě zdravé společnosti, ale měli problémy z důvodů nemoci COVID-19. Vzhledem k tomu, že COVID-19 je klasifikován jako globální pandemie, nebylo by možné bez této garance postupovat dle běžných principů upisování rizik,“ uzavírá Thomas Langen.

Společnost Atradius za poslední tři roky vyplatila svým zákazníkům po celém světě více než 2 miliardy eur na škodách, což představuje zhruba 42 procent přijatého pojistného.


Mohlo by vás zajímat: Makroekonomická „neprognóza“ v době koronavirové. Experti odmítli spekulovat


O společnosti Atradius

Atradius patří mezi celosvětové lídry v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 54 zemích po celém světě, ve kterých se může spolehnout na více než 160 poboček a 3300 zaměstnanců. Svým zákazníkům umožňuje přístup k informacím až o 240 milionech firem. Na českém trhu působí Atradius od roku 1998 a v současnosti odsud řídí strategické projekty pro region východní Evropy. Společnost Atradius je součástí skupiny Grupo Catalana Occidente (GCO.MC) - jedné z celosvětově nejúspěšnějších pojišťoven poskytujících pojištění úvěrů. Více informací naleznete online na adrese www.atradius.cz.    

Zdroj: Atradius

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články