Novelu 38 začal projednávat rozpočtový výbor PSP - čeká na připomínky


			Novelu 38 začal projednávat rozpočtový výbor PSP - čeká na připomínky
16.4.2015 Spektrum

Ve středu 15. 4. 2015 zasedal rozpočtový výbor, na jehož programu byla novela zákona 38/2004, z prvního čtení 8. dubna (sněmovní tisk 415). Normu představil náměstek ministra financí Martin Pros a komentoval jej zpravodaj zákona poslanec Jiří Dolejš.

První čtení, o kterém jsme vás podrobně informovali v článku: Novela zákona 38 prošla v Poslanecké sněmovně prvním čtením a rozpravou, přineslo kromě postoupení dokumentu do rozpočtového výboru, jen požadavek na zkrácení doby k projednání. Ta byla však zamítnuta s ohledem na složitost novely.

Během zasedání rozpočtového výboru nedošlo k žádným výrazným závěrům. Hovořilo se o komplikovanosti novely 38, i o tom, jak předjímá nové úpravy přicházející s novou chystanou směrnicí EU (Směrnice o distribuci pojištění - IDD). Rozpočtový výbor se shodl, že by rád projednal novelu spolu s novelou zákona o pojišťovnictví, která především řeší adaptaci Solvency 2 do české legislativy. Ten má však zkrácenou jednací lhůtu a se lhůtou potřebnou k projednání novely se rozchází o 30 dní. 

Další jednání je teď naplánované na 6. května, přičemž termín, do kterého je možné podávat další návrhy na úpravy je 30. duben. Během diskuse bylo řečeno, že ODS i ČSSD má několik připomínek a návrhy na změny podá.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články