Řídicí výbor ČAFP posiluje profesor Jaroslav Daňhel


			Řídicí výbor ČAFP posiluje profesor Jaroslav Daňhel

Českou akademii finančního plánování (ČAFP), společnou vzdělávací platformu Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) a Vysoké školy finanční a správní (VŠFS), posílila význačná osobnost pojistného a finančního trhu. Profesor Jaroslav Daňhel se stává předsedou řídicího výboru akademie a je tak dalším zvučným jménem, které činnost ČAFP zaštítí.

Profesor Jaroslav Daňhel je kmenovým pracovníkem katedry bankovnictví a pojišťovnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a v jeho kariéře se snoubí jak akademické hodnosti, tak rozsáhlé zkušenosti z praxe v pojišťovnictví, a to i na vysokých manažerských pozicích. Mimo jiné byl zvolen Osobností pojistného trhu v roce 2012. Jeho participace je další garancí kvality připravovaného programu Master of Financial Planning (MFP), který v této podobě bude na trhu stěží hledat alternativu.


Mohlo by vás zajímat: Talanx 2017: Uspokojivý zisk a zvýšení dividendy


Profesor Daňhel, nový předseda řídicího výboru ČAFP, k ustanovení akademie uvedl: „Zprostředkování finančních služeb je činnost, bez které se v současném komplexním a globálním světě lze jen těžko obejít. Pro běžného, ale i finančně gramotného klienta odborně i morálně erudovaný zprostředkovatel napomůže hladšímu sejití se poptávky s nabídkou finančních produktů a sjednání těch, které nejlépe vyhovují objektivním, ale i subjektivním potřebám konkrétního zákazníka."

„V nedávné minulosti se ovšem objevila při zprostředkování finančních produktů některá negativa, která poškozovala zprostředkovatelskou image. Ke kultivaci prostředí se snaží přispět Unie zprostředkovatelů finančních služeb ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní projektem ČAFP a nabídnout zájemců z řad zprostředkovatelů špičkové vzdělávací programy a možnost obdržení certifikace, kterou bude potvrzen statut profesionála na finančním trhu, který klientům kvalifikovaně poradí s jejich finančním plánováním a výběrem produktů na míru,“ doplnil Jaroslav Daňhel.


Programu Master of Financial Planning bude pro veřejnost spuštěn v květnu 2018. Veškeré podrobnější informace naleznete na

Zdroj: Česká akademie finančního plánování

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články