Systémové řešení nepojistitelných rizik


			Systémové řešení nepojistitelných rizik
18.2.2015 Spektrum

Prezentace projektu Katedry bankovnictví a pojišťovnictví, Fakulty financí a účetnictví, Vysoké školy ekonomické v Praze, podporovaného Nadačním fondem pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví.

Kdy: Středa 18. března 2015 od 16:00 hodin

Kde: Zasedací místnost Fakulty financí a účetnictví č. 139 v nové budově VŠE http://www.vse.cz/images/planek_cz.pdf

Cíl prezentace: Cílem systému je vytvořit efektivní řešení pro nepojistitelná, finančně náročná rizika povodní a záplav, které reaguje na dosavadní škodní vývoj v ČR. Výstupem řešení je základ pro tvorbu inovativního pojistného produktu založeného na kalkulaci pojistných sazeb dle různých scénářů očekávaného vývoje. Nedílným smyslem projektu je zdůraznit důsledky rizik, která představují výluky z pojistné ochrany a oslabují význam komerčního pojištění. Systémové řešení definuje podmínky pro jeho využití v případě dalších rizik s nadměrným škodním průběhem, která nejsou komerčními pojistiteli přijímána ke krytí. V této oblasti systémové řešení reaguje na nedostatečnou nabídku na českém pojistném trhu. Formulovaný systém představuje efektivní způsob řešení pro komerční pojistitele, klienty pojišťoven, stát a širokou skupinu dalších zainteresovaných stran.

Výstupem tohoto projektu je závěrečná zpráva, jejíž znění můžete nalézt na www.nfvp.cz.

Autory projektu jsou pan ing. Karel Hanzlík, interní doktorand Katedry bankovnictví a pojišťovnictví a ing. Hana Bártová, interní doktorand Katedry bankovnictví a pojišťovnictví, kteří výstup projektu budou osobně prezentovat. Účast je zdarma.

Svou účast potvrďte prosím nejpozději do 16. března 2015 na e-mail: sberesova@nfvp.cz .

Nadační fond pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví

Zdroj: NFVP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články