Infarkt myokardu? Nejohroženější jsou řidiči


			Infarkt myokardu? Nejohroženější jsou řidiči
6.5.2013 Tiskové zprávy

Podle statistik Pojišťovny České spořitelny postihne infarkt nejčastěji profesionální řidiče, manažery a úředníky. Nejohroženější skupinou jsou muži, obézní kuřáci, ve věku nad 45 let. Největší výskyt tohoto onemocnění pojišťovna zaznamenala v Moravskoslezském kraji. Infarkt myokardu je součástí pojištění velmi vážných onemocnění, které si klienti mohou sjednat v rámci životního pojištění.

Ischemické nemoci srdce jsou nejčastější příčinou hospitalizace v ČR a zároveň nejčastější příčinou úmrtí. Na roční úmrtnosti se podílejí přibližně čtvrtinou. A to se od roku 1985 snížila úmrtnost na infarkt o 50 % u mužů a o 40 % u žen,“ shrnuje statistiku vedenou Ústavem zdravotních informací a statistiky Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny. „Průměrný věk při prvním prodělaném infarktu je podle celorepublikové statistiky u mužů 65 let a u žen 72 let. Muži jsou k onemocnění náchylnější, potrápí je v 80 % případů. Onemocnění se ale rozhodně nevyhýbá ani mladším. Našemu nejmladšímu klientovi s infarktem bylo 36 let a šlo právě o ženu.“

Infarkt nejčastěji postihne profesionální řidiče a zaměstnance v dopravě (15 % případů), následují manažeři (6 % případů) a úředníci (5 % případů). Řidiči onemocní nejdříve, v průměru ve 45 letech, úředníci kolem 50 let věku a manažeři ještě o pět let později. Z pohledu krajů jsou nejohroženější obyvatelé Moravskoslezského, Plzeňského a Jihomoravského kraje. Se zúžením tepen častěji bojují muži, a to v 84 % případů, nejrizikovější je kombinace obezity, kouření a vyššího věku. To říkají statistiky pojistných událostí Pojišťovny České spořitelny.

Samotná hospitalizace dnes trvá jen velmi krátkou dobu. Pacienta, který je bez komplikací, pustí domů zhruba za 6 dnů, dochází pak jen na pravidelné kontroly. Následnou rehabilitaci v lázních mu stát neproplácí tak často jako dřív,“ říká Petr Kohoutek. „Klientům se proto hodí peníze z pojištění velmi vážných onemocnění. Jednorázově vyplacený obnos mohou použít právě na financování následné rehabilitace.“

Ve FLEXI životním pojištění si klienti mohou riziko infarktu pojistit v rámci velmi vážných onemocnění, a to jak v kompletní, tak v základní variantě. Kompletní varianta obsahuje 24 závažných onemocnění, základní zahrnuje čtyři nejčastější z nich (rakovinu, mozkovou mrtvici, totální ledvinové selhání a infarkt). Pojištění velmi vážných onemocnění klienta chrání až do 65 let. Výše pojistné částky je limitována čtyřmi miliony korun.


Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články