Liftago pojistilo všechny své pasažéry s UNIQA pojišťovnou


			Liftago pojistilo všechny své pasažéry s UNIQA pojišťovnou
20.2.2019 Tiskové zprávy

Česká přepravní platforma Liftago zavádí od února pojištění pro své pasažéry nad rámec standardního povinného pojištění řidičů taxi. S pojišťovnou UNIQA je teď každý pasažér Liftaga pojištěn v rámci krytí 35 milionů Kč na osobu.

Produkt pojištění vznikl ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA, která pro Liftago vytvořila pojištění pasažérů na míru. Pojištění platí automaticky pro firemní i soukromé jízdy ve všech devíti městech České republiky, kde Liftago působí, a to po celou dobu jízdy pasažéra ve voze.

Podstatou spolupráce je garance UNIQA pojišťovny, že v případě nehody během dohodnuté komerční jízdy, která způsobí újmu na zdraví pasažéra nebo pasažérů cestujících ve vozidle volaném přes Liftago, zaplatí UNIQA odškodnění do výše sjednaného limitu přímo každému postiženému bez ohledu na to, u jaké pojišťovny má řidič povinné ručení. Znamená to zjednodušení procesu a také zvýšený komfort pro klienty Liftaga. UNIQA se sama poté vyrovná s pojišťovnou řidiče, aniž by to poškozeného jakkoli zatěžovalo.

„Povinné ručení je nejběžnější pojistný produkt, přesto i v něm je nutné reagovat na dynamický rozvoj. Firma Liftago představuje příklad řešení problematiky individuální osobní přepravy s využitím moderních technologií. Jsem rád, že se nám společně podařilo najít řešení UNIQA na míru, které klientům Liftaga v případě nehody zjednoduší vyřízení pojistné události a poskytne právní jistotu pro oblast škod na zdraví," vysvětlil výhody Martin Rotkovský, ředitel produktového vývoje UNIQA pojišťovny.


Mohlo by vás zajímat: Evoluce českého veřejného zdravotního pojištění


„Pojištění pro licencovaná taxi je ze zákona povinné, u taxíků jde navíc o jeho komerční verzi. Liftago nad rámec tohoto pojištění poskytne automaticky všem svým pasažérům garanci tohoto pojištění a zjednodušení postupu v případě pojistné události,” popisuje novinku Ondřej Krátký z Liftaga.

„Toto je jeden z kroků, kterým jako česká digitální platforma můžeme dále přispět ke zlepšení kvality služeb moderní taxislužby. Bylo by ale lepší, kdyby se pojištění pasažérů stalo dříve nebo později standardem u všech zprostředkovatelů. Zde nám právě UNIQA dokázala vyjít vstříc unikátním produktem pro digitální službu našeho typu,” uzavírá  Ondřej Krátký tím, že inspirací pro novou službu byli zejména firemní zákazníci, kterých má Liftago po České republice více než tisícovku, a zesílené pojistné krytí je pro ně důležitou výhodou oproti klasickým taxislužbám.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články