PVZP pomůže zajistit test na covid-19 při návratu z ciziny


			PVZP pomůže zajistit test na covid-19 při návratu z ciziny

Podmínky pro cestování do ciziny se uvolňují, podmínkou pro návrat do Česka zůstává předložení testu na covid-19. Pojišťovna VZP (PVZP) je schopná ho zajistit svým klientům v rámci cestovního pojištění.

„Náklady na test nejsou kryté z cestovního pojištění, klient si musí test zaplatit sám. PVZP mu ale výrazně pomůže s jeho zajištěním,“ říká Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva pojišťovny.

PVZP dokáže lidem vracejícím se z cest ze zahraničí výrazně zjednodušit návrat. Klientům, kteří si u ní sjednají cestovní pojištění, v rámci bezplatné asistenční služby vyhledá zařízení, které zajistí test na covid-19 pro prokázání bezinfekčnosti při návratu z cesty, aby klient nemusel v tuzemsku do karantény.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Nový nástroj ekonomů… křišťálová koule


Pro zajištění testu by měl klient kontaktovat asistenční službu pojišťovny ‒ ideálně dva pracovní dny před plánovaným návratem do Česka. Asistenční služba PVZP je dostupná nepřetržitě na tel. (+420) 272 10 10 10 nebo SMS (+420) 606 60 17 55.

Cena testu se v zahraničí v různých zdravotnických zařízeních a zemích liší, podle zkušeností asistenční služby se pohybuje kolem 100-150 eur. Klienti by měli pečlivě zvažovat svoje cesty do zahraničí, protože některé laboratoře v cizině nemusí přijmout k vyšetření osoby, které netrpí příznaky virového onemocnění a žádají o vyšetření bez lékařského doporučení.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články