PVZP pořádá už potřetí v Uherském Brodě multižánrový festival PVZP Den s Amosem


			PVZP pořádá už potřetí v Uherském Brodě multižánrový festival PVZP Den s Amosem
9.5.2022 Tiskové zprávy

Pojišťovna VZP (PVZP) po nucené kovidové přestávce uspořádá na Den dětí společně s Muzeem Jana Amose Komenského v Uherském Brodě a městem Uherský Brod hudební, sportovní a edukativní festival PVZP Den s Amosem.

Byť se PVZP Den s Amosem koná na Den dětí, nejedná se o festival jen pro děti. Jak kulturní, tak vzdělávací program byl zvolen velmi pečlivě, a to napříč věkovým i zájmovým spektrem. PVZP chce, aby se každý – bez ohledu na věk nebo zkušenosti – něco dozvěděl, naučil, využil informace nabízené na místě, a hlavně, aby si akci užil — ať už sportovně, či kulturně.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Důchodová reforma aneb stejné chyby, stejné známky


Program začíná už od 8. hodiny ranní, a to zejména aktivitami pro děti. Od rána až do pozdního odpoledne budou probíhat jak vědomostní, tak čistě volnočasové aktivity pro děti. Je připravena celá řada vzdělávacích programů z oblasti etnografie, přírodních věd, první pomoci, edukačních soutěží nebo sportovních aktivit. Na místě několikrát proběhne fyzikálně-chemický workshop. Kdo si bude chtít odpočinout, na toho bude čekat pohádka Princezna zakletá v čase.

Od času oběda budou k dispozici stánky s občerstvením a nabitý program i pro dospělé hosty. Návštěvníci se budou moci zúčastnit besedy s Tomášem Klusem, autogramiády s Antonínem Panenkou a sportovci z FC Zbrojovka Brno nebo mohou, než začnou koncerty, zjistit svoje BMI a dozvědět se něco o prevenci závažných onemocnění. Ti, kdo se přijdou jenom bavit, se mohou vyřádit na aktivitách jako bungee running nebo bumper ball.


Mohlo by vás zajímat: ČAP Insurance talk: U mikrofonu Dušan Quis


O kulturní program v podobě hudby se postará Tomáš Klus, Jelen, Perutě, Felix Slováček, Olga Lounová nebo Anna Julie Slováčková. Celý festival skončí kolem půlnoci.

„V rámci iniciativy Oživíme Česko organizuje PVZP celou řadu společensky odpovědných aktivit, a to s důrazem na podporu českého podnikání, díky němuž mohou vzkvétat i další sféry života člověka — jako kultura nebo vzdělávání. Program PVZP Dne s Amosem je proto určen pro všechny věkové kategorie od dětí až po seniory a je zcela záměrně pořádán právě na Den dětí a právě v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. Přejeme si, aby byly děti vychovávány ke kvalitnímu způsobu života, který je musí naučit právě dospělí. Věřím, že právě multižánrové festivaly pro celou rodinu vedou k prohlubování životních hodnot jako láska k moudrosti, kultuře nebo úcta ke starším,“ komentuje program festivalu Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP a autorka projektu Den s Amosem.

Miroslav Vaškových ředitel muzea J. A. Komenského, na otázku, co pro něj festival znamená, odpověděl: „Jsem rád, že PVZP oslovila právě nás ohledně dalšího ročníku Dne s Amosem. Pro Muzeum je to skvělá příležitost, jak se více otevřít lidem, aby jej lidé nevnímali jen jako edukativní instituci, ale také jako místo pro zábavu — zkrátka, aby vnímali vzdělávání a zábavu jako spojené nádoby. A také mě těší, že se tak velká akce koná v Uherském Brodě, kde je festival sváteční událost.“


Mohlo by vás zajímat: Platby Ruska v rublech: Jaké jsou dopady na zahraniční pojistitele


Odkazy

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články