Hackeři uloupili Yahoo informace o miliardě účtů

Společnost Yahoo, která se v září tohoto roku přiznala k úniku informací z 200 milionů účtů, čelí dalšímu skandálu. Podle expertů byly ještě rok před tím odcizeny údaje o jedné miliardě účtů.

Internetový vyhledávač Yahoo přiznal letos v září velký hackerský útok na svá data o uživatelích. Podle vyjádření společnosti, přišla v roce 2014 o citlivé údaje týkající se až 200 milionů účtů. Tato událost byla tehdy označena jako „Největší únik dat v historii“.

Společnost Yahoo nyní překonala vlastní „rekord“, když ve středu 14. prosince oznámila, že rok před zmíněným útokem přišla o informace o celé miliardě svých účtů. Podle agentury AP jde o největší známý průnik do systému některé ze společností poskytujících e-mailové účty.

Hackeři ukradli údaje zahrnující jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, data narození a takzvané ověřovací otázky a odpovědi na ně. Bankovní data a čísla platebních karet podle firmy hackeři nezískali.


Mohlo by Vás zajímat: Kolik stojí hacker? Méně, než byste čekali.


Experti na internetovou bezpečnost se domnívají, že akce je nejspíš dílem některé ze zahraničních vlád, která se snažila získat informace o konkrétních lidech. Pokud by čin spáchali běžní hackeři jednající na vlastní pěst, data by se zřejmě pokusili na internetu prodat, což se tehdy nestalo.

Oba tyto skandály Yahoo velmi poškozují a snižují hodnotu firmu, která nyní jedná se společnosti Verizon o prodeji. Verzion, jedna z největších telekomunikačních společností v USA nabídla částku 4,8 miliard dolarů. Pokud by však oznámení úniků vedlo k odlivu zákazníků Yahoo, mohl by Verizon ztratit o obchod zájem.

Zdroj: Root.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články