Elon Musk přidává na Tesly externí kamery pro monitoring škod


			Elon Musk přidává na Tesly externí kamery pro monitoring škod

Během února ohlásil Elon Musk, že vybaví své elektrovozy Tesla přídavnými externími bezpečnostními kamerami nazvanými „sentry mode“, aby zatraktivnil jejich koupi u potenciálních zákazníků.

Zařízení je kompatibilní se třemi modely elektromobilů: americkým Modelem 3, dále Modelem S a Modelem X vyrobenými po srpnu 2017.

Kamerky „sentre mode“ (v překladu „strážní režim“) budou monitorovat okolí vozidla a odhalovat potenciální ohrožení. Podle blogu Tesla budou detekovány i minimální aktivity kolem auta, jak když se někdo například o vůz opře. To spustí předání vzkazu na dotykový display s varováním, že kamery jsou aktivní a zaznamenávají dění.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Klienta nejlépe ochrání vzdělání zprostředkovatele


Pro případ vážnějšího ohrožení, jako když někdo například rozbije sklo okénka, se spustí poplach, rozsvítí se centrální displej, začne hrát velmi hlasitá hudba a majitel je varován přes aplikaci Tesla na mobilním telefonu.

Ve spojených státech bylo v roce 2017 ukradeno 773 139 motorových vozidel, což je nejvyšší číslo do roku 2009. Tato data zveřejnil Federální úřad pro vyšetřování.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články