Míří Lloyd´s do Bruselu?

Po oficiálním oznámení záměru Spojeného království vystoupit z EU se v tisku objevily zprávy, že pojistný trh Lloyd´s of London učinil také jistý – při nejmenším částečný – exit z britského hlavního města. Tento pojišťovací gigant prý chce postavit stan pro svoji budoucí bázi v EU v Bruselu.

 

 

Následkem toho má být přemístěno z britského hlavního města na pevninu více než 100 pracovních míst. Ovšem hlavní sídlo Lloyd´s zůstane prý nadále v Londýně. Lloyd´s nechtěl tyto zprávy zveřejněné v médiích zatím komentovat. Handelsblatt přesto sděluje, že definitivní rozhodnutí bylo již interně učiněno. Lloyd´s zvažoval po dobu několika měsíců, kam umístit sídlo své evropské báze. V užším výběru prý bylo 5 míst, přičemž mezi experty byl za favorita pokládán Lucemburk. O tento pojistný trh dále soupeřila města Frankfurt nad Mohanem a Paříž  a pak ještě Malta.


Mohlo by vás zajímat: Nová regulace? Pojištění v Akčním plánu pro retailové finanční služby


Rozhodnutí Lloyd´s by mohlo mít každopádně signální účinek na jiné finanční instituce a pojistitele. Vše naznačuje tomu, že za kulisami probíhá značné množství aktivit. Jeden nejmenovaný expert například pro Handelsblatt uvedl, že další působení na trzích EU se stalo mezitím velkým tématem pro mnohé britské banky a pojišťovny.

Německé orgány dohledu již prý vedly rozhovory přinejmenším s vysokým, dvojmístným, počtem zájemců. Mnohé mezinárodní banky uvažují o přemístění části jejich obchodů do Frankfurtu. Avšak nejen finanční centrum na Mohanu soupeří o finanční manažery a manažery pojišťoven ze Spojeného království. V polovině ledna 2017 prý projevil zájem také Kolín nad Rýnem, který získává jako metropole Severního Porýní – Vestfálska, nejlidnatější spolkové země, stále větší význam. V Kolíně nad Rýnem působí přes 26 000  zaměstnanců pojišťoven, takže je po Mnichově druhým největším pojišťovacím centrem v Německu.  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články