Velká Británie: Kriminální delikt na majetku každých pět minut


			Velká Británie: Kriminální delikt na majetku každých pět minut
27.12.2019 Zahraničí

Policie musí vyšetřovat nový případ útoku na cizí majetek každých pět minut. Takový závěr přinesla nová studie Direct Line for Business. V Anglii a Walesu přibude do policejních statistik každý den 283 nových zpráv tohoto druhu.

A toto rozšířené jednání způsobuje, že počet pojistných událostí hlášených majiteli „napadených“ nemovitostí vzrostl o 37 % za posledních 5 let. Průměrná škoda stojí pojišťovny na nákladech na opravu 1700 liber.

Původní a současní nájemci objektů jsou odpovědní za způsobené škody na majetku v 31 % případů. „Škála vandalismu, žhářství a majetkových škod napříč naší zemí je šokující,“ uvedla Sarah Larkin, produktová manažerka společnosti Direct Line for Business pro list Property Reporter UK. „Majitelé objektů a majetku nejsou přitom konfrontováni jen s vysokými náklady na opravu škod. Čelí také emocionálnímu stresu, že jim někdo napadá jejich zázemí.“


Mohlo by vás zajímat: ČSÚ: Narozených meziročně ubylo


Současně majitelům nemovitostí doporučila, aby začali využívat z důvodu rizika deliktů namířených proti jejich majetku bezpečnostní zařízení, a dále kamerové sledování prostoru nebo světelná čidla citlivá na pohyb tam, kde by budoucí nájemci neměli mít přístup.

K tomu, aby minimalizovali riziko pronájmu osobám, které necítí odpovědnost a podle toho se k cizímu majetku chovají, by si vlastníci měli potenciální nájemníky před podpisem nájemní smlouvy důkladně prověřit, například zda mají čistý trestní rejstřík, provést šetření na jejich dosavadní adrese, zda něco neskrývají, případně verifikovat jimi dodaná bankovní spojení.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články