Zurich Insurance hledá nového výkonného ředitele


			Zurich Insurance hledá nového výkonného ředitele
4.12.2015 Zahraničí

Největší švýcarská pojišťovací skupina Zurich Insurance Group AG hledá nového výkonného ředitele, spolu s ním se investoři budou muset připravit na víc, než na novou tvář. Konec štědrých dividend společnosti by se mohl s novým vedením rychle přiblížit.

Pojišťovna hledá pro nové křeslo někoho zvenčí s hlubokými zkušenostmi v tomto průmyslu. Nový šéf nahradí Martina Senna, který ve funkci skončil k 1. prosinci po šesti letech působení v Zurich Insurance. Než se najde nový kandidát, bude jeho místo zastávat předseda představenstva Tom de Swaan.

Jednou z prvních výzev, pro nového CEO bude zvýšení příjmů. Po dvou letech růstu, který se procentně pohyboval těsně nad hranicí nuly, Zurich očekává v letošním roce dokonce pokles do červených čísel, co se růstu týče. Akcionáři tak volají po nové strategii a Zurich zatím reaguje pouze škrty v rozpočtu a propouštěním.

Nový ředitel bude muset přezkoumat a nastavit přespříliš optimistickou politiku vyplácení dividend, nebo jasně demonstrovat novou strategii k navýšení peněžních toků v tomto náročném odvětví,“ řekl Stefan Schuermann, analytik společnosti.


Čtěte také: Směrnice o distribuci pojištění IDD dostala v Evropském parlamentu zelenou


 

Zatím co letošní vyplácení divident vypadá splnitelně, v pololetním výhledu je to již jisté méně. De Swaan v úterním rozhovoru pro novináře řekl, že společnost neplánuje měnit politiku vyplacení „udržitelných a atraktivních dividend“.

Pod vedením Sennem, Zurich udržoval dividendy na hodnotě 17 švýcarských franků  (420 Kč) za akcii a to posledních pět let. Letošní plán je stejný.

Rezervy

Nový CEO bude mít dispozici 3 miliardy amerických dolarů v kapitálu. Zurich by zatím dal přednost vynaložení této částky na vnitřní růst, ale akvizice jsou další možností. Zurich by mohl stejně tak vrátit peníze akcionářům, ale to je méně pravděpodobná varianta.

Zurich připraví konkrétnější plány do února, kdy je bude prezentovat spolu s výsledky za loňský rok.

Zdroj: propertycasualty360.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články