2 krát 5 finančních a technických trendů pro rok 2016


			2 krát 5 finančních a technických trendů pro rok 2016
12.1.2016 Pojistný trh

Vytvářet levnější a uživatelsky příjemnější cesty pro spokojenější zákazníky. To byla pro startupové společnosti i fintechové firmy živná půda v minulých letech a nejinak tomu bude i letos. Jaké trendy můžeme očekávat v pojišťovnictví a ve světě financí vůbec?

 

Fintechové společnosti budou i nadále diktovat směr trendů a inovací ve všech odvětvích. Sdílené půjčky a pojištění, pohodlnější způsoby placení, nižší ceny významně ovlivňují klasické finanční domy a služby. Jen za poslední tři roky se hodnota fintechových firem ztrojnásobila a odhaduje se na 20 miliard dolarů. Podle mnohých analytiků se tak klasické finanční instituce dostaly pod obrovský tlak.

Zajímavou informací, indikující jeden ze směrů budoucího vývoje, je navázání spolupráce společnosti MasterCard a Coin, která se zabývá platebními schopnostmi nositelných doplňků. Hodinky, fitness náramky, šperky, módní doplňky.

Co můžeme očekávat na pojistném trhu v roce 2016

  1. Tahounem bude v ČR pojištění průmyslu a podnikatelů, kde se nejvíce projeví zlepšení kondice české ekonomiky. 
  2. V životním pojištění můžeme očekávat zpomalení poklesu v běžně placeném pojistném. Pozitivní bude to, že u nové běžně placené produkce nejspíš nadále poroste podíl pojištění rizik.
  3. Pojišťovny stále úplně nevyužily nové příležitosti, které se otevírají s pojetím odpovědnosti za újmu podle Občanského zákoníku. Můžeme tak očekávat určitý posun podle toho, jak bude růst poptávka potenciálních klientů. Budou se také více objevovat jednodušší produkty. Takové, které budou „klientsky pochopitelné“.        
  4. Kvalita distribuce pojištění půjde nahoru i s transparentností. Jediná cesta ke zlepšení prodejů životního pojištění, bude růst kvality distribuce. Takovému vývoji ale musí předcházet přijetí nutných změn v podobě zvýšení transparentnosti trhu ve smyslu zlepšení informovanosti o kvalitě produktů a poradenství.
  5. Tuhý konkurenční boj o klienty určitě nepoleví. 

 

Co můžeme očekávat v oblasti finančně technologického pokroku v roce 2016?

 

  1. Facebook bude nabízet bankovní a platební možnosti jako část svých služeb
  2. Alibaba začne expandovat do plateb, půjček a wealth managementu v Evropě a Spojených státech amerických
  3. Peer to peer pojištění a půjčky začnou bojovat o své místo na trhu. Objem trhu P2P půjček ve Spojených státech byl 6,6 miliard dolarů, meziročně to znamenalo nárůst o 128%. Evropské státy, tady nejen Velká Británie vykazovaly obrovský meziroční skok o 144%.
  4. V pojištění se očekává minimálně 100 nově vzniklých start-upů
  5. Startupy identity managementu začnou prosperovat

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články