Gigantický obchod! VKB kupuje plynárenskou soustavu Ferngas za 720 milionů €


			Gigantický obchod! VKB kupuje plynárenskou soustavu Ferngas za 720 milionů €

Pojišťovací koncern Versicherungskammer Bayern (VKB), který patří mezi 10 největších pojistitelů v Německu, získal za 720 mil. EUR skupinu Ferngas-Gruppe od společnosti First Sentier Investors. Tato transakce by měla nejspíše proběhnout ve 2. čtvrtletí 2021 a musí být ještě povolena příslušnými orgány pro hospodářskou soutěž.

Skupina Ferngas vlastní a provozuje regulovanou plynárenskou soustavu v jižním a východním Německu, hlavně ve spolkových zemích Bavorsko a Durynsko, stejně jako v sousedních regionech. Skupina vznikla spojením společnosti Ferngas Nordbayern se společností Erdgasversorgungsgesellschaft Thüringen-Sachsen, které investor First Sentier získal v roce 2013, resp. v roce 2014. V současné době Ferngas provozuje distribuční a přepravní soustavy, a zaujímá tak jako certifikovaný provozovatel kombinovaných sítí zvláštní postavení. Celková délka plynárenské soustavy činí 3063 km. Podnik zásobuje více než 60 navazujících provozovatelů plynárenských sítí a velkých firemních klientů.


Mohlo by vás zajímat: Tři druhy pojišťoven z pohledu pojištění osob (1. díl)


Isabella Pfaller, předsedkyně představenstva VKB, k výše zmíněné transakci uvedla, že VKB těší, že získala dobře postavený německý infrastrukturní podnik s robustním, dlouhodobým cash-flow a atraktivní ziskovostí, který se může opřít o stabilní regulatorní rámec. Dodala, že skupina Ferngas je úzce spojena s německými regiony. Její infrastruktura hraje důležitou roli v německé energetické transformaci. Zdůraznila též, že VKB hodlá podporovat investice do perspektivního sektoru „vodík“.   


Mohlo by vás zajímat: ČAP k 1Q 2021: Tempo růstu trhu znatelně zpomalilo!


K tomuto velkému obchodu se vyjádřil rovněž Gregor Kurth, partner ve společnosti First Sentier. Konstatoval, že skupina Ferngas vlastněná First Sentier v uplynulých 8 letech spolehlivě a soustavně zásobovala klienty ve všech regionech, kde byla činná. Skupina neustále zlepšovala svoje provozní procesy a realizovala značné investice, které posunovaly energetickou transformaci. V nedávné době skupina zahájila několik „vodíkových“ iniciativ a bude v tom pokračovat. Také Kurth sdělil uspokojení z toho hlediska, že skupina Ferngas s koncernem VKB jako novým vlastníkem určitě významně přispěje k energetické transformaci v Německu.     

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články