Rakouská škatulata. Wiener Städtische největší životní pojišťovnou


			Rakouská škatulata. Wiener Städtische největší životní pojišťovnou

Zápisem do obchodního rejstříku bylo oficiálně završeno sloučení společností „Wiener Städtische Versicherung“ a „s Versicherung“. Wiener Städtische se tak stává s náskokem největší rakouskou životní pojišťovnou.

Zápisem do obchodního rejstříku byl úspěšně završen proces fúze společností Wiener Städtische a s Versicherung. „Po Maďarsku, Slovensku a Chorvatsku jsme úspěšně podle plánu spojili naši největší bankopojišťovnu s našim největším lokálním univerzálním pojišťovatelem. V Rakousku hraje bankoprodej tradičně významnou roli zejména v životním pojištění, čeho teď výrazněji využijeme i v dalších odvětvích. Proto jsme už vloni právě v Rakousku cíleně zahájili pilotní projekt rozšiřování nabídky a služeb pro klienty našeho odbytového partnera Erste Group,“ vysvětluje Elisabeth Stadler, generální ředitelka Vienna Insurance Group.

Fúzi schválil rakouský úřad dohledu nad finančním trhem (FMA). „Pro náš podnik je to historický krok. Wiener Städtische Versicherung odteď může kromě vlastní obchodní sítě a partnerech stavět i na bankoprodeji, čímž disponujeme třemi velmi silnými odbytovými kanály,“ říká Robert Lasshofer, generální ředitel Wiener Städtische Versicherung.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Když je pojištění přítěží


Značka s Versicherung zůstane zachována, protože kromě životního a úrazového pojištění si bankovní klienti nyní budou moci vybrat ze širší nabídky produktů. „Spolu s našimi partnery Erste Bank a Sparkassen vidíme výrazný potenciál především ve zdravotním a majetkovém pojištění,“ uvádí Robert Lasshofer.

Bankovní klienti si budou moci neprodleně vyžádat nabídky nebo informace o pojistných řešeních na míru a ihned uzavřít smlouvu, a to vše na jediném místě. Fúzí se pro stávající klienty s Versicherung nic nemění, jejich smlouvy, resp. pojistná ochrana zůstávají nadále v platnosti. Pojišťovacím partnerem se však stává Wiener Städtische Versicherung. Všichni klienti s Versicherung o tom budou informováni v nejbližších dnech.

Wiener Städtische Versicherung se tak stává největší životní pojišťovnou v Rakousku s objemem pojistného téměř 1,4 mld. eur a s tržním podílem převyšujícím 23 procent. Celkové pojistné za všechna odvětví přesahuje tři miliardy eur, což dále posílí postavení dvojky na trhu. Spravovaný majetek vzroste na zhruba 22 mld. eur.


Mohlo by vás zajímat: Technologie drží akcie nad vodou


Manfred Bartalszky členem představenstva Wiener Städtische

Manfred Bartalszky bol v rámci fúze jmenován členem představenstva Wiener Städtische, kde bude zodpovědný za bankoprodej. Naposledy byl členem představenstva společnosti s Versicherung. Předtím tento rodák z Vídně působil v rozličných řídicích pozicích pro Erste Bank Oesterreich.

V roce 1980 zahájil svoji kariéru v oblasti péče o klienty v rámci poboček, následovalo dvanáct let ve vedoucích funkcích v oblasti marketingu a produktového managementu, dalších šest let pracoval jako regionální ředitel v oblasti retailu. Od roku 2007 byl Bartalszky vedoucím úseku Business Development Private & Corporate. Zastával početné funkce v dozorčích radách a byl členem řídícího týmu v procesu podnikového rozvoje Erste Bank.

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články