Společnost Gallagher rozšiřuje své působení v západní Evropě


			Společnost Gallagher rozšiřuje své působení v západní Evropě

Společnost Gallagher uzavřela historicky významnou dohodu, která znamená zásadní rozšíření jeho působnosti v západní Evropě a po celém světě, posílení know-how a také výrazný skok v rozsahu a kvalitě zajištění.

Společnost Gallagher tento týden informovala o uzavření dohody o koupi významných pojišťovacích makléřských firem skupiny Willis Towers Watson v několika evropských zemích – Německu, Francii, Španělsku a Nizozemsku, kde dosud přímo nepůsobil, a v některých dalších částech světa. Nové země tak doplní rozsáhlou celosvětovou síť Gallagher, jejíž součástí je i český makléř RENOMIA.

Významnou součástí transakce je také rozšíření specializovaných týmů zaměřených na různé oblasti podnikání a produkty v Londýně a také koupě zajišťovací konzultační firmy Willis Re, která působí po celém světě. Hodnota transakce činí 3,57 miliard dolarů a patří mezi jednu z největších transakcí v historii pojišťovacích makléřů. Do skupiny Gallagher se zapojí přes 6 000 zkušených specialistů, celkově tak bude mít Gallagher po celém světě více než 40 000 zaměstnanců.  


Mohlo by vás zajímat: Evropská komise: Povinný nefinanční reporting pro všechny větší firmy


Společnost Gallagher se tímto krokem stane jedním z klíčových lídrů také na evropském trhu. Ve Francii například prostřednictvím koupě předního francouzského pojišťovacího makléře Grass Savoy s téměř 2 000 zaměstnanci. V každé další zemi západní Evropy se pak spojí s týmy čítajícími stovky profesionálů na pojištění a risk managment. Tito noví kolegové tak doplní stávající významné aktivity ve Švýcarsku, severských zemích a samozřejmě i aktivity české společnosti RENOMIA v celé střední a východní Evropě.

Minoritní akcionář a partner Gallagher se stane i díky této akvizici a další konsolidaci třetím největším světovým pojišťovacím a zajišťovacím makléřem (jakmile dojde ke schválení plánovaného spojení AON/Willis).

Zdroj: RENOMIA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články