Erste Group a VIG prodlužují smlouvu o spolupráci


			Erste Group a VIG prodlužují smlouvu o spolupráci

Odbytová smlouva, uzavřená mezi skupinou Erste Group (Erste) a Vienna Insurance Group (VIG), byla v květnu prodloužena do konce roku 2033. Klienti obou institucí tak získají širší přístup k produktům druhého partnera. V rámci digitalizační ofenzivy budou moci klienti snáze a rychleji uzavírat pojištění na míru.

Koncerny Erste a VIG od roku 2008 velmi úspěšně a úzce spolupracují formou strategického partnerství. V rámci prodloužení bude klientům snáze zpřístupněna rozsáhlá nabídka produktů a zejména služeb. „Tato spolupráce je zaměřena výhradně na naše klienty a na poskytování co nejlepších služeb. Chceme, aby si mohli vybrat ze široké nabídky finančních služeb a produktů na pobočkách i prostřednictvím internetu. Jde nám o to, vytvořit modely pro co nejflexibilnější pojistné produkty, které se přizpůsobí životní situaci našich klientů, a to jednoduchým a nekomplikovaným způsobem,“ popisuje Peter Bosek, člen představenstva Erste Group, přínos partnerství pro klienty.


Mohlo by vás zajímat: VIG kupuje pojišťovnu Gothaer v Polsku


Vienna Insurance Group vidí potenciál zejména v rozvoji zdravotního a majetkového pojištění prostřednictvím Erste Group. „Cílem je rozšíření těchto odvětví z aktuálně převažujícího životního pojištění směrem ke kompletnímu zajištění včetně zdravotního a neživotního pojištění. Spokojenost klientů chceme docílit vysokou kvalitou služeb a krátkými reakčními časy. S tím souvisí jednoduchá konstrukce produktů a jejich zapojení do digitalizační ofenzivy Erste Group. V Erste Group máme partnera, který uvedl na trh největší panevropskou bankovní platformu, kterou klienti velmi dobře přijali,“ uvádí Prof. Elisabeth Stadler, generální ředitelka Insurance Group, další kroky. V Rakousku jsou prostřednictvím platformy „George“ již nabízeny první pojistné produkty. Oba smluvní partneři se dohodli na zřízení společného digitálního hubu, umístěného v České republice.

Dceřiné společnosti koncernu VIG v současnosti kooperují s Erste Group a spořitelnami Sparkassen již v deseti zemích (Rakousko, Česko, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko, Černá hora, Makedonie, Bosna a Hercegovina). „Naše partnerství vychází ze společného emocionálního základu. Oba podniky vznikly v 19. století se záměrem poskytovat finanční služby určené všem. Máme velmi podobné vnímaní toho, jak působit na našich trzích ve střední a východní Evropě a proto naše partnerství tak dobře funguje,“ vysvětluje Peter Bosek faktory úspěchu kooperace.


Mohlo by vás zajímat:Glosa Martina Podávky: Životní pojištění a hlas klienta…


V šesti zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Rumunsko), ve kterých VIG dosud působila prostřednictvím vlastních bankopojišťoven jako partner Erste Group, bylo v roce 2017 nahospodařeno pojistné ve výši zhruba 1,3 mld. EUR. „Prodloužení kooperace pro nás není jen potvrzením úspěšné spolupráce, poskytuje nám současně i jistotu a umožňuje nám lépe plánovat další rozvoj obchodní činnosti. První opatření, přijatá v oblasti produktů, vedla již během pilotní fáze v roce 2017 ve vybraných bankách k potěšitelnému nárůstu počtu uzavřených smluv,“ uvedla na závěr Elisabeth Stadler.  

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články