Jaký byl vývoj počtu poradců v roce 2020?


			Jaký byl vývoj počtu poradců v roce 2020?
15.1.2021 Pojistný trh

Pillow pojišťovna v rámci svého webu proporadce.cz pravidelně přináší e-book s přehledem počtu pojišťovacích zprostředkovatelů. Časové řady zveřejňuje pro 50 největších společností (měřeno počtem vázaných zástupců). Zdrojem dat je registr ČNB a v něm zveřejněné celkové počty.

E-book s počty vázaných zástupců

Web proporadce.cz je určen pro všechny spolupracující partnery Pillow pojišťovny jako jednotné místo informující o všech produktech a novinkách pojišťovny. Obsahuje například vzorové pojistné podmínky, produktové listy nebo definici cílových trhů. Součástí webu je i statistická část (Pillow a trh), která v přehledné formě ukazuje několik užitečných statistik, jejichž zdrojem je ČAP, ČKP nebo právě registr ČNB. Počet vázaných zástupců jednotlivých pojišťovacích zprostředkovatelů je k dispozici po měsících od 1.4.2019. Jedná se o datum, od kterého již musí být všichni přeregistrováni jako vázaní zástupci samostatného pojišťovacího zprostředkovatele (či pojišťovny). Výsledkem je konzistentní časová řada.


Mohlo by vás zajímat: Jaké jsou výsledky pojišťoven v oblasti povinného ručení za rok 2020?


Počet vázaných zástupců dle zastoupeného

Na počátku každého kalendářního roku se určí 50 největších zprostředkovatelů (strukturální společnosti, broker-pooly atd.) a následně se každý měsíc e-book aktualizuje dle vývoje. K dispozici je přehled počtu VZ dle zastoupeného od počátku roku až do aktuálního data.

2020 Počet vázaných zástupců dle zastoupeného

Vývoj počtu vázaných zástupců po měsících

Druhým pohledem, který e-book nabízí, je podrobný měsíční přehled přírůstků a poklesů vázaných zástupců. Aktuálně jsou tedy k dispozici údaje za celý minulý rok, od ledna až do prosince 2020.

2020 Vývoj počtu vázaných zástupců po měsících

Více informací se dozvíte ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články