Kybernetická kriminalita stála svět 600 miliard dolarů


			Kybernetická kriminalita stála svět 600 miliard dolarů

Globální ekonomická škoda způsobená kybernetickou kriminalitou činila podle nejnovější studie, kterou vypracovala firma zaměřená na zabezpečení počítačů McAfee ve spolupráci s Centrem pro strategické a mezinárodní studie (CSIS), celkově 600 miliard USD. To představuje velký tržní potenciál pro pojišťovny.

Poslední studie na toto téma z roku 2014 vyčíslila celosvětovou roční škodu na 445 miliard USD, nyní je to o více než 150 miliard více. Čtvrtina této hodnoty připadá podle analytiků na krádež duševního vlastnictví.

Nejrychleji rostoucí kriminalitou hackerů je ale vydírání prostřednictvím škodlivého software. Je tomu tak proto, že odpovídající programy jsou snadno dostupné na internetu, což nahrává masovému zneužití.


Mohlo by vás zajímat: MetLife 2017: Značný nárůst zisku i dividend


Nejnebezpečnější: Rusko a Severní Korea

Za mocnost se v oblasti tohoto druhu kriminality považuje Rusko kvůli mimořádným schopnostem hackerů a také místní nedostatečné legislativě a laxnímu trestnímu stíhání pachatelů. Následuje Severní Korea, která se zaměřuje hlavně na digitální měny. Hackeři z obou zmíněných zemí plus z Iránu jsou odpovědní za většinu útoků na finanční instituce. Naproti tomu čínští hackeři se soustředí zejména na špionáž.

Trh pojištění roste

Skromná data známá o kybernetické kriminalitě vedou autory studie k hypotéze, že mnoho případů napadení firmy pravděpodobně není ani nahlášeno a že vlády jednotlivých zemí překvapivě nevedou statistiky tohoto druhu.


Mohlo by vás zajímat: Vrcholové vedení firem stále častěji cílem kyberútoků


Toto je příležitost pro pojištění – pokud vzroste objem pojištění proti kybernetickým útokům, budou pojišťovny mnohem pečlivěji sbírat aktuální data v zájmu přiměřeného ocenění rizik. Podle expertů však tento proces může trvat ještě léta.

Zdroj: asscompact.at

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články