První Klubová pojišťovna přichází s novým systémem výplaty úrazového pojištění


			První Klubová pojišťovna přichází s novým systémem výplaty úrazového pojištění
15.9.2016 Produkty, Pojistný trh

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna přidává do svého peer-to-peer portfolia úrazové pojištění pro vážné úrazy a doufá, že její přístup přinese změnu na trhu.

V Česku v současné době padnou dvě třetiny pojistného vyplaceného za úrazové pojištění na krytí méně závažných úrazů (výplata do 20 000 Kč za dobu léčení a do 250 000 Kč za trvalé následky). Většina peněz se tak vyplýtvá na „bolestné“ za lehké zlomeniny, podvrtnuté kotníky nebo jizvy atd. Na krytí skutečně vysokých životních nákladů například v případě ochrnutí pak zbývá jen menší část peněz. Uvádí zpráva První Klubové pojišťovny.

V ČR je na základě dat České asociace pojišťoven pojištěno proti úrazu jen zhruba 20 % populace. Pouhé 0,2 % populace pak jsou pro případ úrazu pojištěna na dostatečně vysoké částky kolem čtyř milionů korun. Tolik totiž stojí v případě ochrnutí, které člověka upoutá na invalidní vozík, podle výpočtů První klubové, návrat do normálního života se slušným standardem (kvalitní invalidní vozík, nákup a úprava automobilu, přestavba bytu včetně kuchyně atd.).

Průměrné pojistné, které nyní Češi ročně platí, se pohybuje kolem 3 000 Kč. První Klubová na základě mystery shoppingu (průzkumu na zákaznických linkách pojišťoven) zjistila, že 3 tisíce měsíčně mohou pojištěnci očekávat v případě úrazu výplatu částek, které začínají u necelého půl milionu korun a končí zhruba kolem dvou milionů. Vyšší částky pojišťovny během průzkumu ani nenabídly a bylo prý nutné se na ně konkrétně doptat.

Přeneseno do praxe:

Každý rok v ČR následkem úrazu přibude více než 200 vozíčkářů. Z nich jen 40 je pojištěno a méně než 0,5 % je pojištěno dostatečně. Invalidní důchod u člověka s průměrnými příjmy činí cca 7 000 Kč/měsíčně.

K tomu se přidávají další problematické rysy současného trhu, například skutečnost, že úrazové pojištění u většiny pojišťoven nejde sjednat online, nebo že produkty pojišťoven nejsou srozumitelné.

 

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna přichází s jiným a jednoduchým konceptem.

  • Denní odškodné nevyplácí od prvních dnů po úrazu jako ostatní, ale začíná od 70. dne. Od 101. dne zvyšuje částku dvakrát a od 181. dne čtyřikrát. Klienti tak mají dost peněz v případě, že jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko a neschopni pracovat. Laicky řečeno, zlomenou ruku každý zvládne i bez „bolestného“, peníze potřebuje v případě skutečného maléru.
  • Trvalé následky vyplácí až od 25 % tělesného poškození a směřuje tak peníze na skutečně závažné případy, kdy lidé potřebují značnou sumu na další život.

 

Úrazové pojištění je jednoduché:

  • U trvalých následků nepracuje První klubová s komplikovanou progresí a nesnaží se ohromit X-násobky. Pojistné plnění roste lineárně.
  • Zde je možné najít kalkulačku s jasným popisem systému a pojištění lze sjednat online.

 

Chceme, aby se naši členové pojišťovali proti vážným úrazům, nejsme distributor bolestného.  Pravděpodobnost úrazu s trvalými následky je poměrně nízká, a proto není důvod, aby takové pojištění bylo drahé. Podmínkou ale je nevyplýtvat většinu vybraného pojistného na bolestné, marketing a zprostředkovatelské provize,“ vysvětluje Marek Orawski, předseda představenstva PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny.

Výsledným produktem je tak pojištění, které při předpokládané výplatě čtyři miliony korun stojí 8 200 Kč/rok. Finální cena se pak ještě sníží po výplatě části ročního zisku členům pojišťovny – reálně tak pojištění stojí kolem 6 500 Kč/rok. Pro srovnání – v rámci mystery shoppingu, který První Klubová provedla u devíti dalších pojišťoven, obdržela pět nabídek na stejnou pojistku v rozmezí od 25 do 30 000 Kč/rok, tři nabídky od 15 do 20 000/rok a dvě nabídky kolem 10 000 Kč/rok.

Úrazové pojištění První Klubové nabízí čtyři varianty denního odškodného a čtyři varianty pojištění trvalých následků, variantu obou pojištění lze libovolně kombinovat.

Roční cena pojištění denního odškodného:

PKP1

Roční cena pojištění trvalých následků (zahrnuje i smrt následkem úrazu):

PKP2

Doufáme, že se úrazové pojištění stane obecným tématem při diskuzích o českém pojistném trhu. Nastavení současného systému je jedním z hlavních selhání pojišťoven v roli, kterou mají ve společnosti hrát,“ uzavírá Marek Orawski.

Zdroj: První Klubová pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články