Pojišťovna VZP atakuje hranici 600 mil. Kč na předepsaném pojistném


			Pojišťovna VZP atakuje hranici 600 mil. Kč na předepsaném pojistném

Pojišťovna VZP rostla v roce 2018 o 30 % a předepsané pojistné se koncem roku bude pohybovat kolem historické hranice 600 mil. Kč.

Jedná se dokonce o cca 15 % lepší výsledek, než bylo stanoveno v obchodním plánu. Pojišťovna rostla téměř ve všech segmentech své činnosti neživotního pojištění.

„Když jsme koncem října překročili pro nás magickou hranici 500 mil. Kč, opravdu jsem ani nedoufal, že tuto hranici předepsaného pojistného překročíme o 100 mil. Kč. Příští rok se pokusíme tento úspěch zopakovat a přidat i pár procent navíc, samozřejmě obezřetně k riziku,“ řekl předseda představenstva pojišťovny Robert Kareš.

„Za dobu rozšiřování licenčního rámce od roku 2013 jsme předepsané pojistné zdvojnásobili a vybudovali skutečnou neživotní pojišťovnu,“ dodal Robert Kareš.


Přečtěte si: Jiří Šindelář překvapivě odchází z čela ČASF. Nahradí jej politik Marek Černoch


PVZP je největším retailovým prodejcem cestovního pojištění a jedničkou na trhu v oblasti zdravotního pojištění cizinců. Poskytuje pojištění zdravotních rizik (úraz, pojištění nemocenských dávek, pojištění v případě závažných onemocnění a další).

Pojišťovna má bohaté zkušenosti v oblasti pojištění majetku a odpovědnosti občanů i podnikatelů včetně profesní odpovědnosti lékařů, farmaceutů a zdravotnických zařízení. Jediným akcionářem PVZP je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP ČR).

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články