CZECH INSURANCE AGENCY rozšířila řady STAR INSURANCE GROUP


			CZECH INSURANCE AGENCY rozšířila řady STAR INSURANCE GROUP

Expanze společnosti STAR INSURANCE GROUP na tuzemském pojistném trhu se nezastavila ani v době „Covidové“. Od 1. prosince tohoto roku rozšířila řady partnerů „STAR“ další makléřská společnost, a to CZECH INSURANCE AGENCY. „STAR“ tak dále naplňuje svá předsevzetí a zadané cíle, které si tato společnost definovala již na svém počátku. S  Bronislavem Fuskem a Martinem Nekutem, jednateli a vlastníky společnosti CZECH INSURANCE AGENCY jsme hovořili o důvodech vstupu do společnosti STAR INSURANCE GROUP, o plánech a očekáváních.

Jaké motivy vedou dlouholetou stálici na českém pojišťovacím trhu k rozhodnutí udělat změnu ve svém dalším působení?

Bronislav Fusek: Nejsme určitě žádnou výjimkou a nebudeme tady sáhodlouze memorovat již tolikrát opakované, že každý zodpovědný majitel firmy si občas klade otázky typu.“ Jak dál?“, “Co zlepšíme?“, „Kde nás bota tlačí?“, „V čem jsme dobří?“ a „Kde musíme šlápnout na plyn?“. CZECH INSURANCE AGENCY se daří, máme své znalosti a zkušenosti, a přesto nebo právě proto jsme se zamýšleli jak dál, abychom neztratili tempo a posílili své postavení na pojistném trhu. Hledali jsme kvalifikovaného obchodního partnera s kvalitním renomé na pojistném trhu. A to, jsem o tom skálopevně přesvědčen, se nám podařilo.


Mohlo by vás zajímat: Martin Podávka: Velký přehled srovnávačů pojištění


CZECH INSURANCE AGENCY, jak jsme již v úvodu zmínili, má dlouholetou tradici. Jak dlouho již působíte na pojistném trhu?

Martin Nekut: Letos jsme oslavili dvacetiny, takže jsme již nejen plnoletí, ale máme i „věk“ na to zúročovat zkušenosti v oboru pojišťovnictví. A protože zkušeností a moudrosti není nikdy dost, využili jsme možnosti stát se Partnerem „STAR“. Stát se součástí sice trváním teprve velmi mladého, ale svými zkušenostmi, svým postavením na pojistném trhu dnes již významného profesního subjektu, je pro nás velmi perspektivní rozhodnutí do naší další minimálně dvacetileté budoucnosti.

Takže STAR INSURANCE GROUP splňuje vaše představy?

Bronislav Fusek: Na zásadní hodnocení a závěry je zatím příliš brzo. Jsme na začátku spolupráce. Pro „STAR“ jsme se také rozhodli, protože jsou tam zkušení praktici v oboru. Kolega už hovořil o jejich kvalitě nebo dobrém jméně na trhu. Přidám ještě jednu „drobnost“ – jednají férově a pružně. A abych byl férový i já, musím podotknout, že k mému překvapení vzhledem ke krátkému působení na trhu, mají co nabídnout. Rozhodně ani pro firmu, jako je ta naše, není dost dobře možné a dostupné disponovat např.: plošnou obchodní podporou, IT systémy, metodickou podporou nebo systémem vzdělávání dle zák. č. 170/2018 Sb. jako má dnes k dispozici každý člen a partner „STAR“. Proto rozhodnutí spojit síly se společností  STAR INSURANCE GROUP je pro nás v CZECH INSURANCE AGENCY chápáno jako krok správným směrem.


Mohlo by vás zajímat: Marek Černoch: Posunutím zkoušek jsme pomohli pojistnému trhu!


Změnila se nějakým způsobem vlastnická struktura společnosti CZECH INSURANCE AGENCY nebo STAR INSURANCE GROUP po podpisu smlouvy?

Martin Nekut: V žádném případě. Není nutné cokoliv ve struktuře vlastníků nebo v organizační struktuře měnit. Na toto téma ani nebyly vedeny žádné rozhovory. Jen při úvodním setkání s panem Radkem Novákem-jednatelem společnosti NPS Group (Poznámka redakce: Jeden ze zakládajících členů STAR INSURANCE GROUP), jsem obdržel informaci, že se se vstupem do partnerské sítě „STAR“ nemění identita žádného z účastníků smluvního vztahu a tím byla celá debata na toto téma vlastně vyčerpána a uzavřena.

S blížícím se koncem kalendářního roku nastává doba bilancování a plánování do budoucna?

Bronislav Fusek: Musím říci, že i pro všechny lidi na světě hodně těžkém roce a nás v CZECH INSURANCE AGENCY nevyjímaje, se máme opravdu za čím ohlédnout. Podařilo se nám vyřešit nejeden „dospělý úkol“ zadaný našimi zákazníky. V této „divné době“ se nám podařilo nejen udržet firmu pohromadě a v chodu, ale i realizovat řadu připravených plánů, které byly vytyčeny na tento rok. V roce 2021 budeme součástí STAR INSURANCE GROUP a v tom vidíme příležitost k dalšímu rozvoji naší firmy ať již v oblasti zázemí nebo v obchodních aktivitách.

Martin Nekut: Naším záměrem je pokračovat dále hlavně v oblasti pojištění velkých rizik, SME, pomáhat našemu zemědělství a našim stávajícím nebo budoucím zákazníkům v občanském pojištění. Prostě, budeme tam, kde můžeme nabídnout své letité zkušenosti a znalosti. Vážíme si našich zákazníků a i s těmi budeme komunikovat naše spojenectví se STAR INSURANCE GROUP, protože především pro naše zákazníky je toto velmi důležitá a dobrá zpráva.

Bronislav Fusek: Chceme také přispět něčím „ do společného ranku“, takže komunikujeme v rámci „STAR“ o různých možnostech. Máme zkušenosti s určitým segmentem trhu, a tady my naopak můžeme pomoci některým členům „STARu“. Naším velkým cílem je uspět a spojenectví se „STARem“ nám určitě pomůže.


Mohlo by vás zajímat: 3Q 2020: Munich Re má solidní zisk. Swiss Re se ztrátou


Prosím o několik slov na závěr našeho rozhovoru.

Bronislav Fusek: Našemu novému spojenectví se STAR INSURANCE GROUP bychom rádi popřáli dlouhé trvání a mnoho úspěchů do budoucna. Všem našim obchodním partnerům, zejména pojišťovnám, našim zákazníkům a v neposlední řadě našim zaměstnancům bychom rádi popřáli všechno nejlepší, pevné zdraví a hodně štěstí do roku 2021.

Martin Nekut: Dnešní všeobecně nelehká doba si vyžaduje vrchovatou míru tolerance, lidskosti a moudrosti, a toto bychom rádi popřáli všem lidem, a to nejen v této zemi.

Děkuji za rozhovor.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články