Majetkové pojištění: Které pojišťovny preferují poradci a proč?


			Majetkové pojištění: Které pojišťovny preferují poradci a proč?

Pojišťovny versus poradci, tentokrát na téma majetkového pojištění. Která pojišťovna je v této oblasti mezi poradci nejpopulárnější? Jak si stojí pojišťovny v porovnání cena/výkon? A která z nich má podle průzkumu nejlepší software? Anketa probíhala na webu poradci-sobe.cz a přinesla zajímavé výsledky.

Průzkumu se zúčastnilo 116 poradců, z nichž 70 % pracuje v oboru finančního poradenství déle než pět let, 21 % z nich se věnuje poradenské praxi v rozmezí tří až pěti let a ostatní méně než dva roky. Nepřekvapí, že převažují poradci z broker poolů (45 %), následováni makléřskými společnostmi (20 %) a MLM společnostmi (20 %). Ostatní účastníci jsou výhradními pojišťovacími agenty jednotlivých pojišťoven. Zastoupení poradců je tedy pestré a výsledky průzkumu dávají dobrou zpětnou vazbu nejen pro poradce, ale také pro samotné pojišťovny.


Aktuálně probíhá průzkum motivací a preferencí finančních poradců v oblasti zprostředkování životního pojištění. Vyplnění ankety vám zabere max. 5 minut. Pojďte do toho!


Pojďme na jednotlivá čísla. Poradci nejčastěji doporučují svým klientům majetkové pojištění od Allianz, Kooperativy a ČSOB pojišťovny. Sami přiznávají, že klienti dají na jméno pojišťovny a věří síle značky. Čtvrtou příčku drží Česká podnikatelská pojišťovna, na pátém místě je UNIQA. Dále poradci zmínili v následujícím pořadí produktovou nabídku AXY, ERGA, České pojišťovny, Direct pojišťovny, Generali a Hasičské vzájemné pojišťovny.

Pokud by poradci měli hodnotit samotný produkt, zůstává pořadí pojišťoven na prvních třech místech nezměněno, čtvrté místo získala UNIQA a páté Česká podnikatelská pojišťovna.

Nejlepší poměr cena/ krytí u majetkového pojištění dle průzkumu nabízí Allianz, dále Kooperativa, třetí je Česká podnikatelská pojišťovna, následuje UNIQA, páté místo patří ČSOB pojišťovně a šestá je AXA.

Uživatelsky nejlepší software na sjednání majetkového pojištění má podle respondentů Kooperativa, druhá je UNIQA, třetí příčka patří ČSOB pojišťovně.


Mohlo by vás zajímat: Swiss Life kupuje finančně poradenskou společnost Fincentrum


Pojišťovací makléři velmi oceňují jednoznačně a srozumitelně napsané pojistné podmínky s minimem výluk, široké krytí (“možnost skládat rizika a produkt jako puzzle neboli velká variabilita nastavení produktu, rizik a spoluúčastí”), přehledný a intuitivní software bez zadávání nadbytečných údajů, rychlé a jednoduché hlášení pojistné události. A slevy – nejen ty, které je možné si vygenerovat v softwaru, ale také možnost vyjednat dodatečnou slevu u KAMů některých pojišťoven.

Poradci zaznamenali kladnou odezvu klientů v případě možnosti pojištění staršího majetku v nových cenách, vysoké limity pojištění elektroniky, kvalitní pojištění nájemních bytů a dostatečné krytí nadstandardních nemovitostí klientů s individuálními potřebami.  

Když si shrneme to nejpodstatnější – u majetkového pojištění je zkrátka rozhodující rozsah krytí možných rizik a v případě pojistné události také rychlost likvidace škody a finanční plnění pojišťovny.

Dagmar Krátká
šéfredaktorka webu Poradci-sobě.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Pořadí pojišťoven

Milan Zajíček,  12. 9. 2018

Tento průzkum v podstatě o ničem nevypovídá. 116 účastníků průzkumu je velmi nízké číslo na to, aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu. Navíc zahrnutí VPA pojišťoven do průzkumu celý výsledek ještě více degraduje.

pořadí pojišťoven

Václav Šplechta,  6. 9. 2018

Jak by dopadlo pořadí pojišťoven, pokud by byli vyřazeni VPA a zaměstnanci jednotlivých pojišťoven? Pokud je většina zúčastněných VPA z jedné společnosti, pak to může výrazně zkreslit výsledky.

Související články