Překvapení: Partners koupí v PRVNÍ KLUBOVÉ 25% podíl


			Překvapení: Partners koupí v PRVNÍ KLUBOVÉ 25% podíl

Se začátkem rokem 2018 vstupuje do PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny druhý silný investor, finanční skupina Partners. Za sumu 55 milionů korun získává v pojišťovně 25% podíl.

S rokem 2018 vstupuje do PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny finančně poradenská společnost Partners. Jako akcionář získává za částku 55 milionů korun 25% podíl. Dokončení transakce se očekává v průběhu 1. pololetí 2018.

„Zjistili jsme, že s Partners sdílíme stejný pohled na budoucnost českého pojišťovnictví. Rozhodli jsme se proto navázat spolupráci a čerpat i z jejich znalostí a know-how při dalším rozvoji PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny,” komentuje vstup nového investora Marek Orawski. Vstupem Partnersdo PKP se nijak nemění systém jejího fungování. I nadále bude pojišťovna fungovat na principu doporučení.

Do PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny jsme vstoupili proto, že v ní vidíme budoucnost v pojišťovnictví na českém trhu. První klubová není žádná korporace, ale společnost srdcařů, kteří do tohoto projektu investovali hodně sil. Líbí se nám filozofie založená na naprosto transparentním fungování a vracení nespotřebovaného pojistného zpět klientům. To je na českém trhu unikátní a my jsme rádi, že můžeme být součástí takové myšlenky,” uvedl Petr Borkovec, generální ředitel a předseda představenstva Partners.


Mohlo by vás zajímat: IE: Povinné pojištění funguje jen v určitých případech


Členové PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny (PKP) se v loňském roce pojistili za více než 8 milionů korun. V 75 % šlo o pojištění aut, následovalo pojištění domácností, nemovitostí a pojištění odpovědnosti. O dalších zhruba 5 % se dělilo úrazové a cestovní pojištění. Po ročním zúčtování bude PKP svým členům vracet přes 30 % z vybrané sumy na pojistném. Rok 2017 byl pro PKP úspěšný i díky navýšení počtu členů. Aktuálně u nás fandí peer-to-peer pojištění na 4200 lidí, v porovnání s předchozím rokem se jedná o nárůst více než tři tisíce členů. 

„V roce 2017 se nám podařilo dosáhnout většiny stanovených cílů. Do příštího roku plánujeme rozšířit nabízené služby o pojištění závažných onemocnění a pokračovat ve vysvětlování naší filozofie a principů, na kterých stavíme,” komentuje plány na rok 2018 Marek Orawski.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Sociální hledisko...


PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna klientům už při letošním vyúčtování nabídla přímou a jednoduchou cestu, jak mohou úspory, které jim po ročním zúčtování pojišťovna vrací, nasměrovat na rozvoj činnosti vybraných neziskových organizací v rámci projektu Pomáháme spolu. „Princip Klubovky je obecně založen na tom, že ti, kteří mají štěstí, podporují ty, kteří ho zrovna neměli. Proto je spolupráce s neziskovkami jen přirozeným rozšířením této podpory,“ přibližuje záměr projektu Marek Orawski.

Zvolit si zatím mohou ze čtyř neziskových organizací a část svých úspor rozdělit i mezi více organizací současně. Přispět mohou členové PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny na Konto BARIÉRY - nejznámější aktivitu Nadace Charty 77, Slezskou diakonii, centrum Rosa pro ženy - oběti domácího násilí anebo Diakonii Církve bratrské.

Zdroj: PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

první klubovka

Lenny,  28. 4. 2019

Klubová pojišťovna vrací dividendu, pokud nemáte škodu v tom roce, takže nabízí nejlepší a nejlevnější pojištění aut a, domácností a domů. U První klubové pojišťovny nikdo nedává žádné pokuty za ukončení smlouvy. Smlouvu můžete ukončit kdykoliv bez jakéhokoliv důvodu. Pokud máte zájem pošlu pozvánku do klubovky: zamestnani001@seznam.cz

RSS

Související články