Ohromný požár v Chrastavě! Škoda je 100 milionů korun


			Ohromný požár v Chrastavě! Škoda je 100 milionů korun
27.2.2021 Škody

Téměř pět hodin bojovali hasiči v pátek 26.2. s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun.

Požárem byla zasažena výrobní hala společně se skladovacími prostory, ve které probíhala výroba polyuretanových výrobků. Na místo bylo postupně povoláno 21 profesionálních a dobrovolných jednotek, které společnými silami postupně zdolaly požár. Vedeno bylo 11 útočných vodních proudů ve 3 bojových úsecích. Zřízeno bylo i čerpací stanoviště. Ohněm bylo poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Lidem v okolí město se preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.


Mohlo by vás zajímat: Podcast: Pandemie jako hollywoodský film. Nové zkoušky zkvalitní trh


K události se dostavila i chemická laboratoř z Kamenice, která monitorovala ovzduší v okolí místa zásahu. Případ šetří kriminalisté z Oddělení obecné kriminality Územního odboru v Liberci, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Ke zranění osob nedošlo a výše způsobené škody je předmětem probíhajícího šetření, prozatím je škoda odhadová až na 100 milionů korun.

Společnost Grupo Antolin v Chrastavě soustředí na výrobu s chemickými procesy, konkrétně výrobu polyuretanové pěny. Areál společnost využívá i jako logistické centrum pro skladování vstupního materiálu a hotové výroby, pro výrobu náhradních dílů a přebalování volných komponentů.

Zdroj: YouTube

Zdroj: YouTube

Zdroj: www.pozary.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články