VIG kupuje pojišťovnu Gothaer v Polsku


			VIG kupuje pojišťovnu Gothaer v Polsku

Vienna Insurance Group získá 100 % podílů pojišťovny Gothaer Towarzystwo Ubezpieczen (Gothaer TU). Kupní smlouva o akvizici dceřiné společnosti německé Gothaer Finanzholding AG byla podepsána 6. června 2018. Koupě se uskuteční za podmínky souhlasu lokálních úřadů.

Polská dceřiná pojišťovna skupiny Gothaer se sídlem ve Varšavě nabízí své produkty neživotního pojištění zejména prostřednictvím makléřů a agentů. Gothaer  disponuje šesti pobočkami a širokou sítí agentů. V roce 2017 získala pojistné o přibližném objemu 150 mil. EUR. Gothaer pečuje o více než 632 000 klientů a spravuje zhruba 2 miliony pojistných smluv. Společnost v současnosti zaměstnává 530 spolupracovníků.

„Koupí Gothaer TU získáváme velké portfolio klientů v pro nás důležité oblasti neživotního pojištění a přístup k dobře vybudované síti agentur. Navíc posilujeme naše zastoupení na polském trhu. Z celkového pohledu jsme na čtvrtém místě. Koupí společnosti Gothaer zvyšujeme tržní podíl v neživotním pojištění z 6,2 % na 7,8 %. Tímto konkrétním krokem směřujeme ke střednědobému cíli, kterým je dosažení minimálně desetiprocentního tržního podílu v Polsku“, vysvětluje Franz Fuchs, člen představenstva Vienna Insurance Group, zodpovědný za Polsko.


Mohlo by vás zajímat: Globální zajišťovací kapitál na rekordní úrovni


VIG působí na pojistném trhu v Polsku prostřednictvím čtyř vlastních společností a tří různých značek. Společnosti VIG tvoří Compensa Life a Compensa Non Life, InterRisk a životní pojišťovna Vienna Life. Předepsané pojistné v Polsku v roce 2017 vzrostlo na zhruba 887 mil. EUR. Zisk před zdaněním výrazně stoupl na 35,5 mil. EUR a ukazatel combined ratio dosáhl v roce 2017 vynikajících 93,9 %.

Valná hromada Vienna Insurance Group

Dne 25. května 2018 se pak také ve vídeňské Stadthalle konala 27. řádná valná hromada Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG). Představenstvo zrekapitulovalo hospodářský rok 2017 a zodpovědělo otázky akcionářů. Generální ředitelka Vienna Insurance Group Elisabeth Stadler kromě toho představila aktuální témata strategického pracovního programu s názvem „Agenda 2020“ a výhled na plánovaný vývoj obchodní činnosti do roku 2020. VIG směřuje k dosažení objemu pojistného ve výši minimálně 10 mld. EUR a ke zvýšení zisku (před zdaněním) do roku 2020 na více než 500 mil. EUR. Cílem pro ukazatel combined ratio je nadále dosažení zhruba 95 procent. 


Mohlo by vás zajímat: Glosa Martina Podávky: Životní pojištění a hlas klienta…


Valná hromada schválila návrh představenstva a dozorčí rady Vienna Insurance Group a usnesla se na zvýšení dividendy z 80 centů na 90 centů na akcii. To odpovídá nárůstu o 12,5 % a míře vyplacení ve výši 38,7 % zisku po zdanění a odečtení menšinových podílů. Výnos dividendy představuje 3,49 %. Vienna Insurance Group tak důsledně pokračuje v dlouhodobé politice vyplácení dividendy ve výši minimálně 30 procent čistého zisku.

Další informace jsou k dispozici ZDE

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články