Sloupek Kateřiny Lhotské: Srpnové ozvěny


			Sloupek Kateřiny Lhotské: Srpnové ozvěny
6.9.2021 Komentáře

Další prázdniny jsou definitivně za námi a s nimi i klimatické léto, přičemž to astronomické má na kahánku. Tím skončilo také období, kterému se říká „okurková sezóna“, přestože o okurkách během něj v podstatě neslyšíte…

O to více se však omílalo řádění koronamršky. Respektive to, jak mu zabránit. Údajně by to ale tentokráte nemusela být na podzim a v zimě žádná velká katastrofa, protože Covid už prý prodělala zhruba polovina našinců. Což mimo jiné znamená, že asi dvě třetiny z nich o tom vůbec nevěděly. Čímž se kromě jiného vysvětluje, proč tolik lidí v poslední době blbne. Covid jim totiž vlezl na mozek, aniž o tom měli tušení…

Koronamrška, respektive opatření, která byla přijata v souvislosti s jejím řáděním, měla vliv i na vývoj tržeb ve službách. Nejvíc to přitom odnesly cestovky, restaurace a kadeřnictví. O jiné služby zájem naopak rostl. Především o IT služby a služby vydavatelské. Jaké z toho plyne poučení? Pro eliminaci dalších potenciálních poklesů tržeb se restauratérům vyplatí přijmout pár ajťáků. A jako zaměstnanecký benefit jim nabídnout pivo zdarma…


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Další „poslední“ varování


 Insurance Europe (IE) kritizuje to, že se obecná směrnice Evropského parlamentu a Rady Evropy o distribuci služeb na dálku dost tluče se směrnicí IDD a že z toho bude akorát tak chaos. Odpovědi se zatím nedočkala. Nejspíš v centrále EU řeší, kdo má podle „Směrnice o posílání do háje“ oprávnění ji tam poslat…

IE se v kritizování docela odvázala. Trefuje se totiž i do Mezinárodní asociaci dohledu v pojišťovnictví (IAIS) za to, že je při aplikaci směrnice proti praní špinavých peněz papežštější než papež. Respektive EU. Požaduje totiž uplatňovat v neživotním pojištění, kde žádné praní špinavých peněz nehrozí, přísnější standardy na identifikaci klienta, než by bylo nutné. Možná by tak nebylo od věci stanovit také standardy, které musí splňovat každý, kdo chce v IAIS pracovat. Třeba, že dotyčný nejen že má selský rozum, ale taky jej umí používat. To by bylo najednou v IAIS volných fleků…


Mohlo by vás zajímat: Lékaři si loni polepšili o 11 %


V domácnostech přibývají chytrá zařízení. Podle mne jsou však jejich schopnosti přeceňovány. Úplně běžně se mi totiž stává, že naplním myčku nebo pračku, dám do ní tabletu, respektive prášek, zavřu dvířka, zvolím program a když se k tomuto pomocníkovi v domácnosti po nějaké době vrátím, tak zjistím, že toho blbce vůbec nenapadlo, že se má i spustit…

Prý existuje sedm věcí, které jsou méně pravděpodobné než to, že se člověk dožije 100 let. Jednou z nich je třeba to, že se vůbec narodí. Takže si tím vlastně už veškeré štěstí vybral a dožití se stovky bude muset přenechat někomu jinému…

A co srpnové pranostiky? Jedna tvrdí, že „co červenec neuvaří, srpen nedopeče“. A neplatí to zdaleka jen pro ovoce a zeleninu…

Tento článek nevyjadřuje názor společnosti Creasoft. 

Kateřina Lhotská
vedoucí oddělení analýz a finančních produktů, Creasoft s.r.o.
člen Finanční akademie Zlaté koruny
stříbrná Blogerka roku 2019 serveru iDNES

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články