Ping An pomáhá při zjišťování koronaviru


			Ping An pomáhá při zjišťování koronaviru
23.3.2020 Zdraví, Zahraničí

Skupina Ping An, která je lídrem na čínském pojistném trhu a která patří mezi největší pojistitele ve světě, oznámila, že vyvinula a lékařům k dispozici účinný a přesný diagnostický přístroj, který může pomoci při kontrole epidemie koronaviru tím, že se rychleji určí diagnóza a může se neprodleně zahájit léčení. 

Od počátku nasazení tento inteligentní systém, snímající obraz a vyhodnocující zobrazení, poskytl služby více než 1 500 lékařských zařízení. Příslušnou službu obdrželo zdarma zhruba 5 000 pacientů. Systém provádí inteligentní analýzu výsledků do 15 sekund, a to s mírou přesnosti přesahující 90 %. Pro srovnání lze uvést, že počítačová tomografie trvá radiologům v Číně u pacienta s podezřením na koronavirus okolo 15 minut.


Mohlo by vás zajímat: Pandemie a pojištění. Těžce kalkulovatelné riziko


Protože tento koronavirus (COVID-19) je nová nemoc, tak lékařská zařízení v Číně, zvláště na základní úrovni, nemají zkušenosti s diagnózou. Na počátku nemoci byl pro určení diagnózy používán hlavně test pro nukleové kyseliny (Nucleic Acid Test), ale po rozšíření epidemie se u něho ukázala řada problémů, jako například delší doba detekce či vysoký podíl nesprávných negativních případů. To mělo za následek, že někteří pacienti ztratili šanci na brzké zahájení léčení nebo karanténu.

Počítačová tomografie, tj. radiologická vyšetřovací metoda, byla pro stanovení diagnózy použita mnoha lékaři, ale v oblastech zasažených epidemií se projevil nedostatek radiologů, kteří by vyhodnotili značný rozsah výstupů z počítačové tomografie. Přístroj od společnosti Ping An by měl tyto potíže odstranit.


Mohlo by vás zajímat: Hokejový šampionát kvůli epidemii koronaviru zrušen. Jak to je s pojištěním?


Společnost Ping An Smart Healthcare, která patří do skupiny Ping An, využila klinická data, aby vyškolila svůj na umělé inteligenci založený systém, který snímá a vyhodnocuje zobrazení a určuje diagnózu COVIS-19. Tento přístroj může provádět komparativní analýzu více snímků pořízených počítačovou tomografií u téhož pacienta a měřit u postižených osob změny. To lékařům pomáhá sledovat vývoj nemoci, vyhodnocovat léčbu, určovat prognózu pacienta, určovat diagnózu a přistupovat k pacientům podle naléhavosti. Kromě toho tento systém umožňuje dálkové zapojení lékařských odborníků, kteří se nacházejí mimo oblasti, kde řádí epidemie.

Zdroj: Ping An

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články