Nová penzijní společnost Partners se bude jmenovat Rentea


			Nová penzijní společnost Partners se bude jmenovat Rentea
12.1.2021 Spektrum

Partners finanční skupina, která získala na podzim licenci od České národní banky na provozování penzijní společnosti, pro ni vybrala název Rentea. Slogan společnosti zní: Budoucnost si volíme teď.

Název společnosti souvisí se slovem „renta“, kterou získají ve stáří klienti penzijní společnosti tím, že si budou během svého produktivního života pravidelně odkládat peníze do doplňkového penzijního spoření. „Vnímáme to tak, že slovo renta má pozitivní význam, slovo důchod naopak spíše negativní. Chceme proto, aby se naši klienti stali rentiéry, nikoli důchodci,“ přibližuje Lada Kičmerová, která má v Partners odpovědnost za přípravu brandu nové penzijní společnosti. Koncovka „ea“ ve slově Rentea pak společnost jazykově propojuje s další firmou skupiny Partners – pojišťovnou Simplea.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Když ideologie ovládá trh…


Za grafickou podobou stojí Vít Rýznar, jehož vítězný návrh byl vybrán z nabídky čtyř společností. Barevná modrozelená paleta stojí na kombinaci svěžích světle zelených odstínů a výrazné modré. „Modrá je obecně považována za barvu vzbuzující důvěru a její výrazný odstín u Rentea pak reflektuje jistou agilitu a mladistvost,“ vysvětluje Lada Kičmerová. Zelená odkazuje na závazek společenské odpovědnosti a dlouhodobé ekologické udržitelnosti, kterou se Rentea rozhodla v rámci svého investování respektovat.

„Zelené listy jsou grafickými stavebními prvky a symbolizují růst a zhodnocování úspor. Zároveň propojují s logem Partners, které představuje strom,“ konstatuje Lada Kičmerová.

Rentea LOGO 2021Písmo Rentea bylo vytvořeno přímo pro účel společnosti, je kulaté coby symbolika kulatých hromadících se mincí. Konstruovaná typografie s velkým kontrastem vertikálních a horizontálních tahů písmen je postavena na jednoduchých geometrických útvarech.

Kružnicemi – mincemi zachycuje finanční aspekt společnosti. Matematická uspořádanost potom reflektuje stabilitu a pevný systém. Aktuálně nová penzijní společnost čeká na vyřízení registrace penzijních fondů u ČNB. „Provozně jsme připraveni a věříme, že penzijní společnost Rentea odstartujeme co nejdříve,“ říká generální ředitel Partners finanční skupiny Petr Borkovec, který počítá s investicí přibližně 300 milionů Kč.

Zdroj: Partners

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články