Podcast: Životní pojištění Simplea prošlo unikátním vývojem. Co na to ČNB?


			Podcast: Životní pojištění Simplea prošlo unikátním vývojem. Co na to ČNB
16.2.2023 Podcasty, Pojistný trh

Jako první pojišťovna na tuzemském trhu vytvořila Simplea pro klienty možnost sjednat si životní pojištění zcela online. Zaměřuje se na ty, kteří si chtějí pořídit pojištění podle svých časových možností a z pohodlí domova. V podcastu portálu oPojištění.cz jsme si s generálním ředitelem pojišťovny Simplea Martinem Švecem povídali o tom, zdali se přiblížil konec zprostředkovatelské profese, jak složité bylo vybudovat plně digitální společnost anebo jak reagovala na čistě online prodej životního pojištění Česká národní banka. Probrali jsme „formu“ pojišťovny v kontextu krizového období, jak vnímá problematiku standardů a nadstandardů nebo co si myslí o evropském penzijním produktu PEPP.  

„Životní pojištění z pohledu samotného sjednání patří svým rozsahem k těm nejsložitějším produktům, a když jsme tento produkt připravovali, tak nalezení rovnováhy mezi jednoduchostí a co nejkomplexnějším poradenstvím pro nás bylo klíčové. Snažili jsme se nakonec o co nejjednodušší přístup, protože jsme nechtěli, aby se v tom klient takříkajíc ztrácel. Například první verze sjednavače obsahovala opravdu široké možnosti nastavení na základě detailních informací o klientovi a já jsem byl s touto podobou velmi spokojen. Když jsme ji však začali testovat na klientech, zjistili jsme, že se v tom ani za mák neorientují. V tu chvíli bylo naším úkolem nepřemýšlet jako pojišťováci, ale soustředit se čistě na proklientskou cestu. Aktuální podoba produktu je už velmi jednoduchá a lidsky pochopitelná,“ říká generální ředitel pojišťovny Simplea Martin Švec.


Mohlo by vás zajímat: Igor Rusinowski z UNILINK: INSIA nám pomůže být #1 mezi evropskými distributory


„Než jsme se do toho pustili, tak jsme si udělali důkladný výzkum celého trhu, v rámci něhož jsme se na zkoušku pojišťovali u jiných pojišťoven nabízejících obdobnou možnost sjednání. Prošli jsme si produkty nových, ale i tradičních pojišťoven a častokrát jsme narazili na nějaké omezení, kvůli kterému jsme si pojistku nedokázali sjednat. Úsměvné bylo, nebo to možná ani moc úsměvné nebylo, že se nám dokonce podařilo sjednat smlouvu, přestože jsme neprošli kontrolou AML a nic jsme nepodepsali. To nás opravdu překvapilo,“ doplňuje Martin Švec.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Deindustrializace Evropy


V aplikaci Castbox lze podcast s Martinem Švecem najít ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články