Pro ČNB je důležité mít na své straně finančně vzdělaného občana?


			Pro ČNB je důležité mít na své straně finančně vzdělaného občana?
6.8.2020 Spektrum

ČNB pro veřejnost připravila webový rozcestník věnovaný svým aktivitám na poli finančního a ekonomického vzdělávání. Novinkou je powerpointová prezentace ke stažení pro učitele a jejich žáky na téma Osobní finance.

Nová webová podstránka věnovaná aktivitám ČNB na podporu finanční a ekonomické gramotnosti nabízí bohatý obsah především pro žáky 2. stupně ZŠ, studenty SŠ i širokou veřejnost. ČNB se aktivitám v této oblasti věnuje dlouhodobě a protože jich postupně přibývalo, byly všechny shromážděny na jedno místo v podobě této speciální podstránky.

Učitelé na ní nově najdou jednoduchou učební pomůcku ve formě prezentace, která pokrývá základní znalosti z oblasti osobních financí. Žáci a studenti se z ní mimo jiné dozvědí, co by měli a neměli s penězi dělat, jak se chovat, když jim peníze chybí, nebo když je chtějí naopak rozumně investovat...

Zdroj: YouTube

Další užitečné odkazy vám zábavnou formou představí např. tvorbu rodinného rozpočtu, roli ČNB nebo možnosti, jak nahlédnout do kuchyně centrální banky. Pro nejmenší připravila ČNB například omalovánky, jimiž provází „Korunka“ a představuje jednotlivé činnosti centrální banky.

omalovanka cnb

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články