Šéf italské Generali přechází do čela konkurenční Zurich Insurance


			Pozvánka: Odborná konference na téma Cyber Security 2016
27.1.2016 Spektrum

Mario Greco odchází ze své funkce generálního ředitele v největší italské pojišťovně Generali. Od května tohoto roku usedne do nejvyššího křesla konkurenční švýcarské společnosti Zurich Insurance, ve které již dříve působil. Generali uvedla, že Greco odejde po valné hromadě akcionářů, na níž se budou schvalovat výsledky za loňský rok.

Mario Greco nastoupil do italské Generali v roce 2012 a jeho smlouva na post generálního ředitele mu vyprší letos v květnu. V Zurich Insurance pracoval od roku 2007 a po pěti letech přešel právě do konkurenční Generali.

Pro Generali je to špatná zpráva. Greco se finančním trhům líbil, což pomáhalo mírnit tlak na pokles akcií (Generali). Nyní je prostor k tomu, aby akcie sestoupily blíž k 13 eurům, což je jejich reálná hodnota," uvedl analytik Thomas Seidl ze společnosti Bernstein. Následkem této zprávy klesla v úterý cena akcií Generali o více než tři procenta na 14,15 eura.

O tom, že Skupina Zurich Insurance hledá nového generálního ředitele, jsme vás informovali již na začátku prosince loňského roku. Důvodem bylo odstoupení tehdejšího šéfa Martina Senna, kvůli neúspěšnému pokusu o převzetí britské pojišťovací společnosti RSA.

Skupina Generali je jedním z největších světových pojistitelů. Má zhruba 65 milionů klientů ve více než 60 zemích světa a zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy. V České republice byla Generali s tržním podílem 7,2 procenta předloni čtvrtá největší.

Zdroj: Zurich Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články