Europ Assistance potvrdila úspěšný rok růstem obratu i ziskovostí


			Europ Assistance potvrdila úspěšný rok růstem obratu i ziskovostí
11.3.2010 Tiskové zprávy

Společnost Europ Assistance s.r.o., oznámila konsolidované hospodářské výsledky za rok 2009, kdy zaznamenala nárůst obratu o 66 % na celkových 91,3 milionů Kč. Společnost uzavřela rok se ziskem před zdaněním ve výši 9 milionů Kč, a pokračuje tak v růstovém trendu posledních čtyř let.

I přes negativní ekonomické vlivy se Europ Assistance podařilo dosáhnout výjimečných výsledků, které několikanásobně převyšují trendy v jednotlivých segmentech. Například oblast prodeje nových automobilů poklesla o 10 %, Europ Assistance však v oblasti „Automobily“ rostla o 68 %. Zejména díky zvýšené inovační činnosti a zahájení spolupráce s významnými korporátními klienty rostla Europ Assistance i v oblasti „Zdraví“ o 60 %, v oblasti „Cestování“ o 65 % a v oblasti „Domácnost & Rodina“ o 59 %. Bylo tedy dosaženo rovnoměrného růstu napříč čtyřmi hlavními oblastmi asistence.

V roce 2009 zahájila Europ Assistance spolupráci s několika významnými korporátními zákazníky: s ALD Automotive Slovakia, Zdravotní pojišťovnou Metal-Aliance, FIAT Česká Republika včetně jeho značek FIAT, Alfa Romeo, Lancia, dále se společností Hyundai Motor Czech, s pojišťovnami Direct, Chartis. Největším novým zákazníkem se pak stala Česká pojišťovna. Dále byly představeny nové produkty AutoHelp & DriveCard, asistenční programy poskytující kvalitní ochranu pro uživatele motorových vozidel.

Europ Assistance v roce 2009 zaznamenala nejenom významný růst obratu, ale i rekordní nárůst všech operativních výkonů. V loňském roce odbavila přes 270 000 příchozích a odchozích telefonátů se zákazníky. Zajistila téměř 25 000 komplexních asistenčních zásahů a českým klientům poskytla asistenční pomoc ve více než 110 zemích
Europ Assistance
 
Share/Bookmark

Zdroj: Europ Assistance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články