Lucie Urválková znovu mezi nejvlivnějšími ženami podle Forbesu


			Lucie Urválková znovu mezi nejvlivnějšími ženami podle Forbesu
11.6.2020 Tiskové zprávy

Významný osobní výsledek si připsala místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny Lucie Urválková, která byla tento týden už potřetí zařazena v tradiční prestižní anketě měsíčníku Forbes mezi nejvlivnější ženy Česka.

Forbes přinesl letošní žebříček celkem 135 jmen dam, za nimiž jsou významné počiny nebo je s nimi spojen neobvyklý vliv. Jména, která by naše veřejnost měla znát. Jsou mezi nimi členky vlády, významné manažerky, sportovkyně, právničky nebo vědkyně i filantropky. A každá z nich svým vlastním způsobem mění Česko nebo přispívá k úspěchu ve svém oboru.

A v tomto seznamu se ocitla už potřetí za sebou i Lucie Urválková, řídící finance české i slovenské UNIQA. Její jméno bylo vybráno z long listu aktuálních ženských osobností a meziročně své umístění ještě vylepšila.


Mohlo by vás zajímat: Nejlepší vakcína proti Covid-19 je zbavit se strachu. Epidemie u nás nebyla


V pětičlenném představenstvu UNIQA České republiky a UNIQA Slovenské republiky je Lucie jedinou ženou. Ve společnosti řídí tým více než 150 lidí na obou stranách hranic. Vyžaduje to široký záběr, protože v její gesci jsou finanční controlling, asset management, účetnictví, daně, a také právo nebo facility management. Má na starosti hospodaření obou entit s bilanční sumou přes 18 miliard korun. Je členkou několika projektových týmů rovněž na úrovni celého koncernu UNIQA Insurance Group

I díky působení Lucie poskočilo pojistné UNIQA ČR a UNIQA SR za šest let společného představenstva 2014-2019 o více než 30 % a zisk narostl na více než dvojnásobek. Předepsané pojistné obou společností za rok 2019 činilo více než 11 miliard korun. Česká UNIQA je v posledních letech nejvýnosnější entitou koncernu UNIQA International, který sdružuje společnosti v sedmnácti zemích Evropy. Loňský čistý zisk české UNIQA byl rekordní v celé historii působení značky na českém trhu, když vzrostl meziročně o 89 % na 613 milionů korun. Současně vykazují Praha i Bratislava jedny z nejnižších nákladů na jednotku pojistného ve skupině.


Mohlo by vás zajímat: Glosa Jaroslava Daňhela: Jak se změní pojišťovnictví v době koronavirové?


Kromě pracovního nasazení se Lucie věnuje mentoringu juniornějších kolegyní ve vedoucích funkcích a přednášení na téma Kariéra žen. Letos i loni například vystupuje na festivalu Všem ženám nebo na konferenci Equal Pay Day. Je aktivní členkou Klubu finančních ředitelů a Klubu manažerek, pracuje i v České asociaci pojišťoven.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články