Pillow pojištění: Nejlepší hlídač inflace


			Pillow pojištění: Nejlepší hlídač inflace

Inflace znehodnocuje nejen úspory, ale také pojistnou ochranu. Tedy přesněji: pokud není pojištění dostatečně chytré a inflaci nehlídá. Pillow pojištění je navrženo tak, aby se pojistná smlouva automaticky aktualizovala a omezil se tak negativní vliv inflace.

Pojištění vozidel: 3 x bezlimitní

Pouze dvě pojišťovny na trhu odstranily největší problém havarijního pojištění, Pillow pojišťovna je jedna z nich. U běžných produktů musí klient určit a do smlouvy uvést obvyklou cenu vozidla. Za tuto hodnotu je následně zodpovědný a pokud je určena chybně, běžná pojišťovna aplikuje podpojištění, a i v případě parciálních škod je klientovi kráceno pojistné plnění. V případě Pillow mají klienti jistotu, že ke krácení z důvodu podpojištění nedojde, důvod je jednoduchý.

Stanovení pojistné částky vzala Pillow pojišťovna na svou odpovědnost. Pojištění dle zadaných údajů určí obvyklou cenu vozidla, klient ani poradce se nemusí trápit jejich zadáváním. V pojistné smlouvě má klient uvedeno u pojistné částky „Obvyklá cena vozidla“. Pokud díky inflaci vzroste cena ojetého vozidla, je stále pojištěno na celou cenu, klient ani poradce nemají žádný problém jako u běžného produktu. Tuto výhodu nabízí Pillow pojišťovna pro největší segment vozidel – pro osobní automobilky. U motorek, autobusů, náklaďáků atd. je nutné zadat cenu vozidla jako u ostatních pojišťoven.


Mohlo by vás zajímat: S malými dětmi v autě se nejčastěji bourá v létě


U pojištění skel má Pillow „bezlimitní“ výhodu u všech typů vozidel. V žádné pojistné smlouvě není uveden omezující limit pro plnění v případě poškození či zničení skel vozidla, vždy pojišťovna zaplatí celé náklady na opravu či výměnu. Inflace tak nemůže „ukousnout“ z hodnoty limitu a způsobit, že majitel vozidla bude muset doplácet. Bezlimitní pojištění skel se klientům a jejich poradcům vyplatí, a to nejen v době vysoké inflace.

Třetí „bezlimitní“ krytí, na které je inflace krátká, jsou asistenční služby. Většina produktů na trhu má v asistenčních službách uveden limit, od kterého proplatí náklady na odtah nepojízdného vozidla. Inflace zařídila, že většina limitů je nedostatečná a klienti musí část nákladů na odtah doplácet ze svého. Pillow nabízí 4 varianty asistenčních služeb. Dvě z nich mají neomezený odtah po celém Česku. Ani zbývající 2 varianty nemají finanční limit, ale odtah hrazený do 50 kilometrů. A tato hodnota platí navždy, na „kilometry“ je inflace také krátká.


Mohlo by vás zajímat: Poradci v pololetí: Konsolidace zrychluje


Pojištění majetku: valorizace jednoduše a volitelně

S rostoucí inflací se zvyšuje hodnota majetku klienta vyjádřená pojistnou částkou. Je třeba ji prakticky každý rok aktualizovat, a to hned ze dvou důvodů. Prvním je zachování reálného rozsahu pojištění. Pokud by došlo k totální škodě (např. požár celé domácnosti), měla by pojistná částka zajistit znovupořízení celého majetku. Druhým důvodem je ochrana před podpojištěním v případě částečných škod. Pokud hodnota majetku výrazně převyšuje pojistnou částku, má pojistitel právo krátit pojistné plnění ve stejném poměru jako je pojistná částka a hodnota majetku.

Proces valorizace pojistné částky je v polštářovém pojištění majetku zcela automatický a zároveň volitelný. Před výročím obdrží pojistník e-mail s návrhem navýšené pojistné částky pro další rok pojištění. Navýšení pojistné částky je odvozeno od spotřebitelské inflace (pojištění domácnosti) a indexu růstu stavebních prací (pojištění budovy). Pokud klient z nějakého důvodu nechce částku navýšit (přestože se tím může zvýšit riziko podpojištění), jednoduše valorizaci odmítne. V e-mailu je vložen odkaz na webovou stránku, po kliknutí uživatel potvrdí odmítnutí valorizace a smlouva v dalším roce pokračuje bez úpravy pojistných částek.


Mohlo by vás zajímat: Globální makroekonomický výhled: Co čekat od čínské ekonomiky?


Ne jeden, ale několik hlídačů inflace

Polštářové produkty jsou navrženy tak, aby své klienty ochránily před negativním dopadem inflace na pojištění. V pojištění vozidel a v pojištění majetku má Pillow pojišťovna hned několik „hlídačů“, kteří automaticky reagují na aktuální inflaci a nedopustí podpojištění klienta.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články