PVZP začala prodávat pojištění home office


			PVZP začala prodávat pojištění home office

Na druhou koronavirovou vlnu zareagovala Pojišťovna VZP (PVZP) kampaní nabízející tři produkty, které jsou spojené s rizikem práce z domova. Jde o úrazové pojištění zaměstnanců, pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli a kombinované pojištění domácnosti a odpovědnosti.

Právě kombinované pojištění nyní PVZP nabízí až do 31. 1. 2020 se slevou 50 %.​ „Pracovní úkoly a péče o rodinu a domácnost teď často nejsou oddělené, ale slévají se dohromady. Pro zaměstnance pracující z domova je to náročné na soustředění, snadno se stane chyba, která se může prodražit. Proto přicházíme s limitovanou nabídkou výhodnějšího pojistného,“ vysvětluje Dominika Šmídová, oblastní obchodní ředitelka PVZP.

Kombinovaný produkt umožňuje do jedné smlouvy spojit běžnou občanskou odpovědnost a odpovědnost zaměstnance, včetně komplexní ochrany vybavení domova (ať už jde o byty, domy, chaty, nebo chalupy). Součástí je i využití asistenční služby až třikrát do roka v celkové hodnotě až osmi tisíc korun na události jako zablokování dveří nebo havarijní situace (např. prasklé vodovodní potrubí či porucha kotle v zimě).


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Život v roušce


Zaměstnavatelé by neměli riskovat finanční odpovědnost za pracovní úrazy svých zaměstnanců, ke kterým dojde při práci z domova. „Pokud firma nechá zaměstnance pracovat z domova, zranění v pracovní době se klasifikuje jako pracovní úraz,“ připomíná Dominika Šmídová. Firma může úrazové pojištění sjednat zaměstnancům přes obchodní zástupce i bez nutnosti lékařské prohlídky nebo vyplnění zdravotního dotazníku.

I zaměstnanci často zapomínají, že podle zákoníku práce odpovídají za škody z nedbalosti způsobené zaměstnavateli až do čtyřapůlnásobku hrubého měsíčního výdělku. Ani práce z domova na tom nic nemění ‒ a řešením je právě sjednání pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. Pojistná ochrana zahrnuje i případ ztráty svěřených věcí, jako jsou služební notebook nebo telefon či ochranné pracovní prostředky.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články