Ratingová agentura A. M. Best zvýšila dlouhodobý úvěrový rating České pojišťovny  


			Ratingová agentura A. M. Best zvýšila dlouhodobý úvěrový rating České pojišťovny  
21.1.2019 Tiskové zprávy

Mezinárodní ratingová agentura A. M. Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, zvýšila dlouhodobý úvěrový rating České pojišťovny na „a+“ a potvrdila rating finanční síly na úrovni „A“. Stejně jako minulý rok je tak rozhodnutí agentury potvrzením síly a stability České pojišťovny.

Loni udělila agentura České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ (Excellent) a úvěrový rating na úrovni „a”. V letošní ratingové zprávě vydané 10.1.2019 dlouhodobý úvěrový rating ještě zvýšila, a to na „a+“, rating finanční síly potvrdila na úrovni „A“ (Excellent). Oba ratingy byly uděleny se stabilním výhledem. 

Zvýšení dlouhodobého úvěrového ratingu odráží schopnost České pojišťovny udržet profitabilitu i v současných náročných tržních podmínkách, úspěšné naplnění strategických cílů a adaptaci na prostředí přetrvávajících nízkých úrokových sazeb.


Mohlo by vás zajímat: Vývoj v kauze kolem investičního životního pojištění


Celkové hodnocení ratingové agentury odráží majetkovou sílu a stabilitu České pojišťovny, díky kterým odolává náročným tržním podmínkám, dále pak velmi dobrý obchodní profil a náležité řízení rizik.

Dosažený rating je výbornou zprávou také pro klienty a obchodní partnery pojišťovny. Stabilita České pojišťovny garantuje, že je schopna dostát všem svým závazkům, a to i v případě přírodních kalamit, které se v posledních letech v České republice objevují stále častěji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články