Zajistitelé na sklonku roku 2018 investovali rekordně do Insurtechu


			Zajistitelé na sklonku roku 2018 investovali rekordně do Insurtechu
12.4.2019 Technologie, InsurTech

Světové zajišťovny vložily během čtvrtého kvartálu 2018 celosvětově do Insurtechu rekordní sumu 1,59 miliardy USD. Počet transakcí vzrostl v porovnání s předchozími třemi měsíci o 24 % na 63. V meziročním srovnání činilo posílení 155 %. Sdělili to zástupci společnosti Willis Towers Watson v únorovém reportu. Celkový počet transakcí byl koncem roku 2018 druhý nejvyšší po výjimečném druhém čtvrtletí 2015.

Počet investic do Insurtechu světových zajišťoven poprvé za několik posledních let stoupl. Investiční činnost nabrala obrátky. Jedenáct společností vynaložilo celkem 218 milionů USD, což představovalo nárůst o 230 % oproti třetímu kvartálu. V současné době drží globální zajistný průmysl 31 dlouhodobých strategických partnerství se startupy orientovanými na oblast pojištění. A to je množství, jaké tady doposud nebylo, sdělili zástupci Willis Towers Watson.


Mohlo by vás zajímat: 2018: Zurich s vysokým ziskem. Aegon zvyšuje mírně dividendu


Zájem je soustředěn hlavně na softwarové nástroje pro management v oblasti kybernetických rizik. „Kybernetické hrozby jsou všestranným a vrstevnatým fenoménem. Jedinou možností, jak se s nimi vypořádat, je vyvíjet zrovna tak různorodý počet různých opatření a zábran. Insurtech firmy nabízejí etablovaným pojistitelům prostřednictvím strategických partnerství velkou šanci, jak se rizikům s rejstříkem řešení postavit, aniž by se na jeho vývoj museli sami specializovat,“ konstatoval Michael Klüttgens, šéf pojišťovacího poradenství ve společnosti Willis Towers Watson v Německu.

„Existuje zdravý ekosystém složený z pojišťoven, makléřů a zajišťoven, jež pracují na tom, aby kvantifikovaly a ocenily individuální portfolia kybernetických rizik. Ovšem jsme v tom teprve na počátku. Musí být ještě hodně uděláno, abychom se mohli přiměřeně připravit například na tzv. tichá kyberrizika, tedy taková, která nelze pokrýt z tradičního pojištění odpovědnosti,“ doplnila závěry Niki Winter, ředitelka společnosti Willis Towers Watson odpovědná za digitalizaci.

Zdroj: be.invalue.de

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články