Aktualita z Velké Británie: Autopojištění znovu zdražilo


			Aktualita z Velké Británie: Autopojištění znovu zdražilo
8.5.2020 Zahraničí

Pojistné za pojištění aut ve Velké Británii za první kvartál opět stouplo. Podle Consumer Intelligence vzrostly ceny o 2,8 %, a tím navázaly na loňský celoroční přírůstek 5,5 %. Podle expertů v oboru sleduje tento trend i stoupající statistiky škod.

Průměrné pojistné přišlo Brity na 829 liber ročně. Nejvíce musí zaplatit mladí do 25 let (v průměru 1.795 liber ročně). Největší meziroční přírůstek ale registrovali ve věkových skupinách nad 50 let a 25-49 let (7,4 %, resp. 6,2 %). Jejich pojistné bylo ale přitom silně podprůměrné: 402, resp. 693 liber ročně.

Nejdražším zůstává Londýn; typické pojištění auta tady vyjde na 1.269 liber ročně. Drahé jsou i středozápadní Anglie a Skotsko. Naopak „levné kraje“ jsou v Británii na jihovýchodě ostrovů. Tady hraje roli i místní příznivá statistika krádeží a nehod.


Mohlo by vás zajímat: ČAP k 1Q 2020: Pojistný trh prozatím roste o 5,6 %. Kde už nastal propad?


Mírně posiluje telematika, zejména ve věkové skupině do 25 let, kde lze díky ní poskytnout více než 60 % zlevněných sazeb. Ve vyšších věkových kategoriích neměla telematika silné zastoupení. Experti z Consumer Intelligence ale upozorňují, že s restrikcí pohybu občanů po vypuknutí pandemie koronaviru se zájem zvýšil.

Překážkou jsou ale omezení osobního kontaktu, což znemožňuje pojišťovnám tento druh telematického pojištění nabízet. Proto také odborníci odhadují nárůst pojistného ve věkové skupině do 25 let v nadcházejících měsících.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články