Krátce: Belgie upravuje kvůli klimatickým změnám katastrofické pojištění


			Krátce: Belgie upravuje kvůli klimatickým změnám katastrofické pojištění
22.1.2020 Zahraničí, Produkty

Klimatické změny, jichž jsme svědky v poslední dekádě, vedly v Belgii už k rozhodnutí o adaptaci zemědělského pojištění a pojištění proti výkyvům počasí.

A změna je to pořádná: znamená kompletní odklon od dosavadního systému, na němž tato pojištění původně stavěla. Od roku 2020 už nebude žádný všeobecný katastrofický fond jako nyní.

Namísto toho bude zavedena zásadní politika pojištění pro případ nepříznivého vývoje počasí. Pokud podnikatel takové pojištění získá, bude mu hrazeno až 65 % ročního pojistného, oznámilo příslušné ministerstvo ve Flandrech.


Mohlo by vás zajímat: UNIQA: Marek Bártek se stal členem představenstva a obchodním ředitelem


K tomuto účelu bylo licencováno vlámskou vládou pět pojišťoven: BC Insurance, MS AMLIN Insurance, NV Hagelnie, Mutual hail insurance Company AgriVer BA a místní Vereinigte Hagel. Pojistky se přitom budou lišit a konečná volba bude na zákazníkovi.

Od příštího roku obdrží postižené podniky odškodnění z katastrofického fondu jen v případě, bude-li alespoň 25 % firmy pojištěno.


Mohlo by vás zajímat: ČNB: Jak je ekonomika ČR připravena na přijetí eura?


Podobnou cestou jde nyní i spolková země Bádensko-Würtembersko (SRN). Také vyžaduje vlastní odpovědnost podnikatelů, kterou je ochotná podpořit v případě katastrofických škod na zemské úrovni.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články