Cena autopojištění omezuje mladé Brity v řízení


			Cena autopojištění omezuje mladé Brity v řízení
9.1.2020 Zahraničí, Produkty

Řidiči ve věku od 17 do 24 let platí ve Velké Británii v průměru 1 177 liber za pojištění auta za rok, což je bezmála o 149 % více, než je celostátní průměr. Ten spočítala Asociace britských pojistitelů (ABI) na 471 liber.

Společnost Honcho se v nejnovější studii zabývala dopadem tohoto rozdílového znevýhodnění na životy mladých lidí. Oslovila 750 motoristů tohoto věku a výsledky ukázaly, že pojistné za auto je zdaleka největším faktorem, který brzdí mladé lidi v jejich představě svobodného užívání vozidla (55 %). Ve skutečnost je pojištění dokonce větší brzdou než pořízení vlastního auta, což byl prvořadý problém pro 25 % respondentů.

Třetina oslovených uvedla, že omezení možnosti řídit auto, jim limituje okruh a počet profesí, o něž by se mohli ucházet. Více než třetina (37 %) připustila, že mají nutkání zvýšit si dobrovolně svoji spoluúčast v pojištění, aby pro ně bylo pojistné akceptovatelnější. Současně znamená fakt, že si mladí nemohou dovolit jezdit, také limity pro mezilidské kontakty a přátelství, sociální život a, jako důsledek, snížení jejich sebevědomí v různých sociálních situacích. Čtvrtina respondentů totiž uvedla, že nemožnost jezdit autem omezuje jejich sociální aktivity a kontakty, snižuje počet příležitostí, jichž by se mohli osobně zúčastnit.


Mohlo by vás zajímat: TOP 10 nejčtenějších článků na oPojištění.cz v roce 2019


Studie také ukázala, že jediným a hlavním důvodem, proč se mladí nepídí po lepší ceně produktu, je jejich slepé přesvědčení, že webové srovnávače nabízejí nejlepší cenu (61 %), takže necítí potřebu hledat a dotazovat se ještě i jinde (28 %). Celá čtvrtina z dotázaných zašla dokonce tak daleko, že podle nich mají on-line srovnávače na srdci nejlepší zájmy svých zákazníků.

„Studie jasně ukázala, jak v reálném životě vypadají nevýhody pro mladé řidiče v pojištění. Ve svém důsledku zasahují nejen do sociálního života, ale také do vzdělávání a pracovních příležitostí,“ poukázal na závěry Gavin Sewell, CEO společnosti Honcho. „V zásadě jsme identifikovali také různé situace, jimiž naše pojišťovny nepomáhají mladým řidičům, a také šokující rozdíly v jejich vědomostech a zkušenostech, jak mohou získat nejlepší možné sazby.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články