Protipovodňové zábrany uspoří v Británii ročně 1,1 miliardy £


			Protipovodňové zábrany uspoří v Británii ročně 1,1 miliardy £
23.8.2019 Zahraničí, Živly

Asociace britských pojistitelů (ABI) vydala prohlášení o tom, že současná síť protipovodňových zábran a opatření zabrání ve Spojeném království ročně povodňovým škodám ve výši 1,1 mld. GBP.

Tato informace je nesmírně cenná pro pojistitele nejen ve Spojeném království. Je to vůbec poprvé, co byl kvantifikován na základě modelování finanční přínos protipovodňových opatření. Dané údaje byly publikovány na konferenci ABI pod názvem „Budování odolné budoucnosti pro trh majetkového pojištění ve Spojeném království“.

Modelování, které bylo založeno na tisících simulací klimatických událostí s protipovodňovými zábranami, bylo objednáno společností Flood Re a realizováno firmou Risk Management Solutions (RMS). Ukázalo význam výdajů na protipovodňové zábrany jak pro majitele obytných budov, tak pro podnikatele, ale také nezbytnost pokračujícího vládního investování, a to zvláště do oblastí náchylných k povodním, jakou jsou Cumbria, Yorkshire, Somerset  a údolí ve Walesu.


Mohlo by vás zajímat: Zajímavost: Uber kolektivně pojistil své řidiče ve Švýcarsku


Studie RMS prokázala, že povodňové škody na roční bázi by bez existence zmíněných zábran byly v průměru téměř třikrát vyšší. Účet za celé Spojené království by činil 1,8 mld. GBP, kdežto při využívání zábran se pohybuje ročně kolem 0,7 mld. GBP. Pokud jde o Anglii, každý rok se investuje do budování a údržby protipovodňových zábran 0,6 mld. GBP. K tomu je třeba doplnit, že Agentura pro životní prostředí nedávno doporučila investovat ročně do řízení povodňového rizika cca 1 mld. GBP. 

Podrobné zkoumání prokázalo, že povodně a záplavy vyvolané vichřicí Desmond v prosinci 2015 by způsobily bez existence protipovodňových zábran škody ve výši 2,8 mld. GBP. Skutečné škody však dosáhly výše 0,6 mld. GBP.   

I když v posledních několika letech se Spojenému království vyhnuly skutečně silné povodně a letos je sucho a lámou se teplotní rekordy, tak ve svém prohlášení ABI se zdůrazňuje, že k řízení povodňového rizika je důležité stále pokračující investování.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články