Vienna Insurance Group chce využít silnou kapitalizaci k růstu


			Vienna Insurance Group chce využít silnou kapitalizaci k růstu

Skupina Vienna Insurance Group (VIG) potvrdila zveřejněním koncernové výroční zprávy za rok 2018 předběžné údaje, publikované již 21. března 2019. Značná kapitálová síla (ukazatel solventnosti dosáhl 239 %) má sloužit dalšímu růstu. Dozorčí rada VIG schválila 11. dubna 2019 návrh představenstva na zvýšení dividendy z 0,90 centů na 1 euro na akcii

Objem pojistného ve výši 9,7 mld. EUR (+ 3 %), zisk (před zdaněním) 485 mil. EUR (+ 10 %), ukazatel combined ratio ve výši 96 % (- 0,7 procentního bodu), ukazatel solventnosti 239 % (+ 19 procentních bodů) a finanční výsledek ve výši 1 037 mil. EUR (+ 12 %), tak znějí nejdůležitější ukazatele VIG za hospodářský rok 2018.

„Překonali jsme naše prognózy, a proto jsme zvýšili cíle na roky 2019 a 2020. Nadále se soustředíme na růst, proto chceme využít příležitostí a potenciálů k dalšímu posílení naší prezence. Budeme přitom jednat nejen s pohledem do budoucna a hospodárně, ale především se zřetelem na trvalou udržitelnost“, uvedla Elisabeth Stadler, generální ředitelka Vienna Insurance Group.


Mohlo by vás zajímat: Swiss Re přichází s parametrickým pojištěním úrovně vody


Trvalá udržitelnost jako významný faktor

Zpráva o trvalé udržitelnosti za rok 2018 kromě jiného poukazuje na loňskou analýzu dopadů činnosti VIG na životní prostředí a společnost. Ta přispěje k ještě cílenější realizaci opatření. Dceřiné společnosti jsou v rámci celého koncernu VIG činné například v oblasti aktivit pro životní prostředí, jako jsou opatření na revitalizaci a recyklaci, sloužící k úspoře zdrojů a tím pádem ke snížení ekologické stopy. První úspěchy se již projevily zlepšením ekologických ukazatelů oproti předchozímu roku.

Dalším významným závazkem VIG je převzetí společenské zodpovědnosti, kterou koncern sdílí s hlavním akcionářem Wiener Städtische Versicherungsverein. Mezi početné iniciativy patří i Social Active Day, v rámci kterého dostává každý zaměstnanec jeden den volna, aby se mohl zúčastnit nejrůznějších projektů. Vloni se stalo součástí této iniciativy přes 5000 pracovníků z 21 zemí. Dceřiné společnosti VIG na to poskytly více než 41 000 pracovních hodin. Správa o trvalé udržitelnosti byla poprvé předmětem externího auditu, což by mělo v rámci koncernu i navenek dále posílit její význam. Koncern VIG je i v roce 2018 součástí obou indexů trvalé udržitelnosti FTSE4Good a VÖNIX.


Mohlo by vás zajímat: AXA ČR a SR 2018: Zisk skupiny vzrostl o 29 % na 725 milionů korun


Embedded value: 199 mil. EUR přidané hodnoty v životním a zdravotním pojištění

Ukazatel embedded value v životním a zdravotním pojištění je složen z čistého jmění Vienna Insurance Group a aktuální hodnoty budoucích výnosů z existujícího pojistného kmene spolu. Trvalá udržitelnost obchodu VIG v životním a zdravotním pojištění se odráží v tom, že hodnota embedded value (po zdanění) k rozhodnému dni 31. 12. 2018 stoupla o 5,1 % na 4,1 mld. EUR (přizpůsobená hodnota za rok 2017: 3,9 mld. EUR).

Přidaná hodnota ve výši 199 mil. EUR za hospodářský rok 2018 je především výsledkem uzavření  profitabilního nového obchodu s marží 4,4 %. Tak jako v minulých letech dokázala VIG získat v zemích střední a východní Evropy v mezinárodním porovnání vynikající marži ve výši 6,6 %.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články