Zajímavost: Muzeum pojištění otevřelo virtuální výstavu požárního pojištění


			Zajímavost: Muzeum pojištění otevřelo virtuální výstavu požárního pojištění
1.11.2022 Zahraničí

Muzeum pojištění se sídlem v Londýně připravilo svoji historicky první on-line výstavu pod titulem Fire! Risk and Revelations (Požár! Riziko a odhalení). Slavnostní zahájení proběhlo 7. září. Expozice je věnována kořenům požárního pojištění a jeho vývoji během let.

Zahájení výstavy proběhlo u příležitosti výročí Velkého požáru v Londýně v roce 1666, jenž potvrdil nutnost zavedení požárního pojištění. Exhibice v on-line formě se skládá ze 4 požárních galerií a vypráví příběh požárního pojištění od roku jeho zrodu 1667 přes jeho mnohaletý vývoj napříč staletími až po další milník: vznik hasičských sborů v roce 1929.


Mohlo by vás zajímat: BaFin tlačí na zlepšení vnitřní kontroly u Allianz


Jednotlivé on-line součásti budou vždy k vidění měsíc – muzeum začalo v září a skončí v prosinci poslední částí. Každý díl bude částí skládačky celé story, obohacené o rozhovory s experty, historické exponáty a artefakty, o animace i aktivity ke stažení.

„Jsem nadšený a plný vzrušení současně. Těší mě, že Muzeum pojištění bylo schopné přizpůsobit se a pokračovat se svým programem během covidové éry a že trpělivost a tvrdá práce správce Jonathana Squirella a jeho týmu ze společnosti OB Brand Consultancy, stejně jako Howarda Bengeho, vyústily do něčeho tak hmatatelného a skutečného,“ řekl Reg Brown, čestný prezident Muzea pojištění. „Jsme si vědomi toho, jak složité je zaujmout talenty, aby vyzkoušely naši profesi, a jak obtížná je práce personalistů v pojišťovnách. Upřímně věřím, že naše výstava Fire! Risk and Revelations odstartuje lepší etapu naší snahy zatraktivnit odvětví.“


Mohlo by vás zajímat: Do čela Direct pojišťovny nastupuje Michal Řezníček


Muzeum pojištění v Londýně je „dítětem“ Rega Browna, respektovaného veterána v oboru a bývalého prezidenta britského Chartered Insurance Institute (CII). To je profesionální orgán, který se věnuje budování důvěry veřejnosti v profesi pojišťovnictví a finančního plánování. Spolu s ním vybudovali muzeum i další nadšenci a podporovatelé. Už delší dobu volali po zřízení takového muzea, které by přiblížilo historii oboru pojišťovnictví veřejnosti, aby ji jednak edukovalo, a jednak přitáhlo její pozornost k profesi.

Howard Benge, ředitel Muzea pojištění k tomu dodal: „Požární pojištění je velkolepým příběhem o tom, jak se z tragického zničujícího Velkého požáru v Londýně stala obchodní příležitost. Nabízí rovněž šanci ukázat lidem, jakým způsobem pojištění posiluje dnešní společnost a jak podporovalo život v minulosti.“


Mohlo by vás zajímat: Jak správně doporučit pojistnou částku u rodinného domu?


Více na stránkách https://insurance.museum/. První díl on-line výstavy lze zhlédnout v září na https://insurance.museum/rising-from-the-ashes. Podle zástupců Muzea pojištění je v plánu vytvořit více galerií, pop-up muzeum s vzdělávacími zařízeními a možnostmi tréninku, stejně jako permanentní muzeum v srdci Londýna. Vše samozřejmě bude záležet na dalších zdrojích a podpoře pojišťovacího sektoru.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články