Credendo: Rok 2016 zakončen s konsolidovaným ziskem 20,5 milionů eur


			Credendo: Rok 2016 zakončen s konsolidovaným ziskem 20,5 milionů eur

Credendo, čtvrtá největší skupina evropských úvěrových pojišťoven, pojistila v loňském roce transakce v hodnotě 80 miliard eur a vybrala pojistné ve výši 370 milionů eur. I přes oslabenou globální ekonomiku se Credendu podařilo ukončit rok 2016 s konsolidovaným ziskem 20,5 milionů eur, což oproti minulému roku představuje nárůst o více než 11 milionů eur. Hodnota aktiv skupiny poprvé překročila 4 miliardy eur.

 „V roce 2016 museli exportéři opět čelit obtížným podmínkám, a to se částečně odráží i v našich číslech,” říká Dirk Terweduwe, generální ředitel skupiny Credendo. „Navzdory nárůstu pojistných událostí uzavřela skupina Credendo rok 2016 s konsolidovaným ziskem 20,5 milionů eur, což oproti minulému roku představuje nárůst o více než 11 milionů,“ dodává Dirk Terweduwe a pokračuje: „Credendo potvrzuje svoji snahu být spolehlivým partnerem nejenom tím, že posiluje svůj tým, který klientům zajišťuje osobní přístup, ale i tím že vyplácí pojistná plnění v obtížných ekonomických či politických situacích.“


Mohlo by vás zajímat: Pistolnický duel s názvem Brexit započal. O co se hraje?


Posledních několik let bylo pro globální ekonomiku velmi náročných a výjimkou nebyl ani rok 2016. To se také odráží v hodnoceních skupiny Credendo: v průběhu roku byl rating střednědobého politického rizika snížen pětadvaceti zemím, zatímco zvýšen byl pouze v pěti případech. Nízké ceny komodit těžce dolehly především na země, které jsou závislé na jejich vývozu a jejichž zdroje příjmů nejsou dobře diverzifikovány, jak je tomu u většiny zemí vyvážejících ropu. Naopak pro dovozce komodit, například Indii nebo Maroko, byly nízké ceny přínosem a pozitivně ovlivnily nejen jejich běžné účty, ale v souvislosti se snížením dotací na ropu také stav veřejných financí. 

Po nepříznivém roce 2015 identifikovala skupina Credendo větší příležitosti v oblasti krátkodobých rizik a zvýšila rating 26 zemím, zatímco snížen byl pouze patnácti. Situace se zlepšila prakticky ve všech regionech s výjimkou Středního východu a severní Afriky. 

Také v roce 2017 zůstává politická a ekonomická situace nejistá v důsledku některých politických šoků, jako je Brexit nebo zvolení prezidenta Donalda Trumpa, jejichž plný efekt posoudíme až v budoucnu. Znepokojující je také nárůst úrokových sazeb i konflikt na Středním východě. Na druhé straně se ceny komodit postupně zotavují a Čína očekává 7% růst.

Zdroj: Credendo

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články