Pojišťovna Credimundi koupila od EGAP 34% podíl a stává se jediným majitele KUPEG


			Pojišťovna Credimundi koupila od EGAP 34% podíl a stává se jediným majitele KUPEG
10.2.2017 Akvizice a fúze

Belgická pojišťovna Credimundi, většinový vlastník úvěrové pojišťovny KUPEG, koupila od státní úvěrové pojišťovny EGAP zbývající 34% podíl akcií. Dne 12. prosince 2016 došlo k přesunu akcií na státní belgickou úvěrovou pojišťovnu Delcredere Ducroire, mateřskou společnost pojišťovny Credimundi.  Ta je nyní jediným akcionářem úvěrové pojišťovny KUPEG.

Změny v akcionářské struktuře jsou dalším krokem na cestě k ještě užší integraci KUPEG v rámci Credendo Group, která je čtvrtou největší skupinou úvěrových pojistitelů na evropském trhu,“ říká Michal Veselý, generální ředitel společnosti KUPEG úvěrová pojišťovna, a.s. „Koupě zbývajícího podílu vedoucí společností skupiny podtrhuje strategický význam pojišťovny KUPEG a do budoucna usnadní našim klientům přístup ke všem řešením, která nabízejí společnosti napříč celou skupinou,“ dodává Dirk Terweduwe, generální ředitel skupiny Credendo.

Od ledna 2017 projde významnou změnou i skupina Credendo. Zatímco doposud měly jednotlivé společnosti v rámci skupiny různá jména, od ledna 2017 ponesou jednotlivé právní subjekty společné jméno – Credendo. Společné jméno a jednotná vizuální identita přispějí k vyšší viditelnosti skupiny a přehlednější nabídce služeb v rámci celé Evropy.

Zdroj: KUPEG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články