Generali se spojí s Českou pojišťovnou. Vznikne největší pojišťovna v Česku!


			Generali se spojí s Českou pojišťovnou. Vznikne největší pojišťovna v Česku!

Český pojistný trh bude mít nového lídra. Pojišťovací jednička vznikne spojením Generali a České pojišťovny, tedy dvou pojišťoven, které v České republice působí v rámci přední světové pojišťovací skupiny Generali. Pojišťovna bude mít název Generali Česká pojišťovna. 

Díky spojení aktivit dvou silných a úspěšných pojišťoven nabídneme klientům nejširší produktové portfolio, ještě kvalitnější služby, lepší dostupnost a rychlejší likvidaci pojistných událostí,“ uvedl Luciano Cirinà, generální ředitel Generali CEE Holdingu, jehož jsou obě pojišťovny od roku 2008 součástí.

Jedná se o důležitý krok v rámci celosvětové strategie Skupiny Generali. Propojením tradice lídra českého pojistného trhu se zázemím a know-how světové finanční instituce vytvoříme ještě silnější a stabilnější pojišťovnu. Upevníme tím naši významnou pozici na českém pojistném trhu. A to je pozitivní zpráva nejen pro klienty, ale také pro naše obchodní partnery, “ doplnil Luciano Cirinà.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz


Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce roku 2019 stane součástí České pojišťovny. Ta pak ponese nový název Generali Česká pojišťovna. V současné době probíhají na toto téma nezbytná jednání s regulátorem. Pojišťovnu povede Roman Juráš, současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny.

Chystané změny budou pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb,“ komentuje transakci Roman Juráš, generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny a budoucí šéf Generali České pojišťovny, a dodává: „Naší jednoznačnou ambicí je stát se na českém pojistném trhu lídrem v oblasti inovací.“

Spojením aktivit obou pojišťoven dojde i k rozšíření nabídky produktů, a to nejen pro klienty z oblasti retailového pojištění, ale i pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik i zemědělství.

Generali Pojišťovna

Pojišťovna Generali patří s tržním podílem 6,9 % a předepsaným pojistným překračujícím 8,9 miliardy Kč
(k 31. 12. 2018 dle metodiky ČAP) mezi šest největších českých pojišťoven. Kromě individuálního pojištění nabízí pojistná řešení pro malé, střední a velké firmy v oblasti podnikatelských, průmyslových, technických a zemědělských rizik.

Generali Pojišťovna a.s. je součástí nezávislé italské pojišťovací skupiny Generali se silným mezinárodním zastoupením. Skupina Generali byla založena v roce 1831 a je jedním z největších globálních poskytovatelů pojištění, který působí v 50 zemích a jejíž celkový příjem pojistného v roce 2018 činil více než 66 miliard EUR.


Mohlo by vás zajímat: Petr Kmoch: STAR INSURANCE GROUP se zabydluje na pojistném trhu


S téměř 71 000 zaměstnanci obsluhujícími 61 milionů zákazníků má skupina vedoucí pozici v Evropě a stále významnější zastoupení na trzích Asie a Latinské Ameriky. Ambicí Generali je být partnerem, který klienty doprovází po celý jejich život a který jim díky bezkonkurenční obchodní síti nabízí inovativní a personalizovaná řešení.

V Rakousku, střední a východní Evropě a Rusku působí skupina prostřednictvím Generali CEE Holdingu (se sídlem v Praze) ve 12 zemích. Patří tak mezi tři největší pojistitele v regionu.

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna (ČP) univerzální pojišťovnou se 190letou bohatou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění. Po znovuzavedení konkurenčního prostředí v roce 1991 představuje jednu z nejvýznamnějších pojišťoven na českém pojistném trhu.


Mohlo by vás zajímat: Zkouška na pojištění: První dojmy a doporučení


Poskytuje jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik i zemědělství.

Česká pojišťovna má tři miliony klientů, spravuje více než sedm milionů pojistných smluv a její tržní podíl na domácím trhu dosahuje 21,5 %.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články